Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Ile dolać oleju?


danielo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :hi: mam takie pytanko,podczas jazdy dziś komputer wyświetlił "min oil".Ile mam dolać oliwki do stanu,żeby później nie okazało się za dużo?Przebieg auta 158tyś,olej wymieniałem 12tyś km temu,nic nie dolewałem.Dodam jeszcze,że czasami autko zakopci.Ktoś odpowie.Z góry dziękuje.Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wejdzie 0,5l dla pewności dolewaj po 2 setki i sprawdzaj oczywiście chwilę trzeba odczekać aż olej ścieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja wiem,że jest bagnet.Sprawdzam stan oleju regularnie raz w tygodniu,akurat nie sprawdzałem dziś ani wczoraj a tu trasa 600km z Polski do Danii.Do celu pozostało 50km nie będę stał na parkingu jak pajac czekał aż zleci cały olej do miski zależy mi na czasie.Dlatego pytam ile dolać żeby później jak postoi dobę nie okazało się,że jest za dużo oleju.Jak ktoś poważnie pyta to się poważnie odpowiada.Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co ja wiem to nie powinno sie wlewać zimnego oleju do gorącego silnika. A czas potrzebny żeby olej gorący spłynoł do miski to ok 15-20 min. A i w pytaniu nie napisałeś że nie masz czasu czekać na parkingu az olej sie zleje tylko napisałeś ile masz oleju dolać żeby nie przelać wiec można wywnioskowac było że nie wiesz o istnieniu bagnetu no nic poprostu NIEPOROZUMIENIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajowo dolalem ok 0,5l myślałem,że za dużo.Dziś sprawdziłem jest prawie max.Podziękował za odpowiedzi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...