Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak rozróżnić przekładnie kierowniczą ZF od KOYO ?


pesieka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie naprawy przekładni kierowniczej, tylko mam problem tego typu, że nie mogę nigdzie z niej odczytać czy to jest ZF czy KOYO :mysli:. Może ktoś wie czym się one różnią.

Mam jedynie numer 030 642 oraz REGO W33

Wielkie dzięki za jakąkolwiek podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zf to jest caly odlew,a koyo to czesciowo odlew a czesciowo zwykla metalowa rurka.

dokładnie

ZF

7.JPG

KOYO

1751255807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , podepne sie pod temat poniewaz walcze z przekladnia mianowicie mam b5 2.6 abc 97 rok i leci mi przekladnia , niewiem kompletnie jaka mam na aucie bo do niej nie zagladałe , moje pytanie brzmi czy do mojego v6 bedzie pasowac przekladnia Koyo 8d1 4220651 tzn kupilem tę kojo rowniez cieknaca i chcialem ja zawiesc do zregenerowania poniewaz nie moge sobie pozwolic aby auto stalo 2 lub 3 dni na kolkach , i teraz niemam pewnosco czy koyo podejdzie , slyszlaem rowniez ze sa przekladnie z zewnetrznym amortyzatorkiem i bez

z gory baaardzoo dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszlaem rowniez ze sa przekladnie z zewnetrznym amortyzatorkiem i bez

dokładnie tak jest i te przekładnie są w samochodach z mocniejszym silnikiem i jeśli się nie mylę ty właśnie taki magiel masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie przekładnie działają tak samo i są zamienne, ta z 1-szego zdjęcia jest z V6 bo ma dodatkowo amortyzator drgań poprzecznych (opcja)

Osobiście chętnie odkupię lejącą się przekładnię typu ZF od kogoś, może być bez końcówek i osłon. Interesuje mnie sam magiel. Jak coś pisac na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...