Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Drgania silnika


j-23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy i mam mały problem.Moja niunia przy dojeździe do świateł lub po prostu przed zatrzymaniem się telepie silnikiem po zatrzymaniu wszystko o.k.Wystarczy na włączonym silniku ją popchnąć i telepie lecz po odłączeniu czujnika prędkościomierza nie telepie. Wszystko dzieje się na rozgrzanym silniku na zimnym auto zachowuje się o.k.Do tego nie raz dochodzi telepanie na postoju lecz jak włączę klimę zanika.Proszę o pomoc :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podłącz VAGa, odczytaj błędy i zrób logi. Duża szansa, że się coś wyjaśni.

Telepanie może być spowodowane przez wywalone poduszki, zużytą plecionkę lub niezbędne będzie czyszczenie nastawnika (odłączanie impulsatora). Ale to tylko zgadywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik w pompie. Można to podregulować ale auto będzie trochę słabsze. Szukaj pompy albo kogoś kto "zajmie" się pompą.

Do tego może jeszcze wyskoczyć na VAG-u czujnik temp paliwa ale to zmienia się na pompie - koszt ok 40 zł samego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj j-23 :)

Proponuje zebys sobie wpisal ten blad w google.

Jest na ten temat mase napisane. I zanim ktorys z kolegow ci tu odpowie bedziesz juz wiedzial o co moze chodzic.

Ja wyczytalam ze np. jedna z przyczyn MOZE

byc uszkodzony czujnik oleju.... lub tez komunikacja licznika z ECU, itd. Poczytaj bedziesz madrzejszy juz na wstepie.

Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chyba jest po temacie.Dzisiaj bylem na VEG-u i jak wjechałem tak wyjechałem a błąd 18062 to może być wszystko.Postanowiłem zagrać na chybił trawił i poluzowałem śruby od nastawnika i przestawiłem w kierunku rozrządu zmniejszając dawkę.Za pierwszym razem porażka za dużo cofnąłem i auto nie zapaliło.Po drugim razie nie miało siły się poradzić trzeci raz był trafiony `auto chodzi na biegu jałowym telepie.Teraz auto jeździ nie telepie tylko trochę ale w małym stopniu muli. Muszę poszukać jakiegoś magika w Bydgoszczy który ustawi odpowiednio dawkę paliwa na kompie.Chyba że jeszcze coś tkwi w pompie ale wiem gdzie szukać.Wszystkim za przydatne info dziękuje i jak macie coś jeszcze to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...