Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek paliwa po zatankowaniu do pełna


majsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dzisiaj zatankowałm auto pod sam korek i powoli niechętnie udałem sie do kasy aby wydać majątek i po powrocie gość który stał za mna mówi że mi się chyba paliwo leje z baku ( po czym wsiadł w auta i szybko odjechal :decayed: ) i rzeczywiście leciało prawie jak z kranu no więc długo nie myśląc powiedziałem na stacji żeby sobie posprzątali wsiadłem w auto i ogień do domu - byłem w trasie a zostało mi jakieś 100km, po przejechaniu 10km zatrzymałem się żeby sprawdzić - już się nie lało ale intensywnie kapało po powrocie wjechałem na kanał wytarłem do sucha i już nic nie leciało. Czy ktoś może wyjaśnić mi gdzie leży problem? ale swoją drogą sensacja na stacji była - wszyscy nagle wsiedli w auta i odjechali :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nalałeś i sie :sick3: ulało :decayed:

To chyba musi mieć rozszczelniony zbiornik, bo ja za każdym razem dobijam do pełna i odpowietrzam tak, że ani kropli już nie doleję i mi nie cieknie. Najlepszy sposób - wyjeździć prawie do sucha, ściągnąć zbiornik i obadać co i jak, skąd cieknie. Być może gdzieś uderzyłeś i po prostu pękł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdzilem puntem to miałem taki sam problem, u mnie był pęknięty wąż który łączył wlew z bakiem i jak paliwo było w wężu to ciekło, może w audi jest tak samo i masz jakąś dziurę między bakiem a wlewem? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proste i logiczne

nieszczelny oringu lub pęknięty Pierściński mocujący wkład pływaka w zbiorniku

nieszczelny przewód odpowietrzający.

do pływaka dostaniesz się od góry czyli odkręcając klapkę w podłodze w bagażniku jak podniesiesz wykładzinę i wyjmiesz styropian wyrównujący.

a jeśli to odpowietrzenie (w co wątpię) to musisz rwać Bak.

jesli były by nieszczelne przewody zasilajace i odprowadzajece paliwo ciekło by cały czas niezaleznie od ilosci paliwa w BQ i pisał bys posty czemu AFN jara 15L/100km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz trochę jaśniej to opisać :rolleyes: do bagażnika pod podłogę kiedyś zaglądałem ( przy okazji wymiany tylnych amorków ) było sucho... a co z tym odpowietrzeniem? na moje oko przekroczyłem jakiś poziom i wylało się tyle ile było nad tym właśnie - napewno nie powinno tak być A tam jest jakieś łączenie? uszczelki? :blink:? czy ktoś wie jak bak jest zbudowany w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi czy masz sucho w kufrze tylko tam jest klapka która sie odkreca i jest dojscie do pływak który jest w zbiorniku. a najlepiej jedz do mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi czy masz sucho w kufrze tylko tam jest klapka która sie odkreca i jest dojscie do pływak który jest w zbiorniku. a najlepiej jedz do mechanika...

dzieki za fantastyczna porade jak bym chcial jechac do mechanika to bym pojechal do mechanika :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosciej ci to napisz.. :).

-otwórz bagaznik

-wyjmij/podnies wykładzine bagarznika,

-wyjmij styropian wyrównujący

twoim oczom ukarze się w podłodze czarna klapka przykręcona kilkoma śrubkami -odkrec je jesli ci sie uda

-odsun klapke i masz przed soba pływak w zbiorniku.

zobacz czy pekniety jest pierscień czyli ta ogromna nakretka plastikowa

odkreca sie to specjalnym kluczem pajakowym ale napewno go nie posiadasz wiec bedziesz musial uzrzyc młoteczka i kołeczka drewnianego i delikatnie trzeba to próbowac odkrecic - nie żdziw sie jak zaczna sie lamac płetwy pierscienia... :)

najlepiej kup odrazu ten gumowy oring który tam jest i dopiero sie za to zabierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...