Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Po co ta sprężyna??


cingular

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się dowiedzieć po co jest ta powyginana sprężyna w przednich hamulcach???? Bo mam taki przypadek, że podczas obrotu koła piszczy coś w trakcie jazdy nawet gdy nie używam hamulca, po zdjęciu tej sprężyny piski ustają więc ją wywaliłem tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem ???

111111111111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poprawiaj fabryki

sprezyna jest po to aby ustalic zacisk wzgledem jarzma

montuj ja z powrotem, a piszczy bo masz zapuszczony zacisk

rozbierz go dokladnie oczysc przesmaruj i poskladaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie jest zapuszczony,hamulce wymieniane ze 3miechy temu na ATE, przy okazji malowałem zaciski, jarzma itd. Wszystko dokładnie poczyściłem no i od strony kierowcy kaszana, ciągle jakieś piski poprawiałem już chyba ze 2 razy, sam już nie wiem co mogłem spieprzyć, z drugiej strony jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebarłem zacisk tj. wyjąłem z niego tłoczek wyczyściłem w środku z brudu, sam tłoczek delikatnym papierkiem wodnym przeleciałem bo miał maleńkie pory, poskładałem i kupa..., sprawdzałem tłoczek ładnie się wsuwał i wysuwał bez znaczących oporów, wszystko zasmarowałem " malwą " smarem do tłoczków i dalej to samo, przy pierwszym hamowaniu słychać dziwny stuk tak jakby klocki luźno były, potem jest już ok ale pisk jest cały czas, jak zdjąłem tą sprężynę to piski prawie ustały, prawie bo czasami coś popiskuje ale to tak dosłownie minimalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuka jak jest sprezyna czy jak jen nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło stukać (przy chamowaniu ) po wymianie klocków, wymieniłem na zamienniki firmy LPR i to chyba jest przyczyną. Myślę, że są trochę za luźne w jarzmach ( ale nie przynajmniej nie piszczą ) Na starych ori klockach miałem zaznaczony kierunek obrotów koła, sprawdzałeś może też masz strzałkę na klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klockach kierunku nie było, zarówno klocki jak i tarcze mam ATE więc firma raczej dobra, jeden ze sprzedawców w sklepie z częściami przez przypadek naprowadził mnie na pewien trop a mianowicie może w przewodzie hamulcowym jest syf i kiedy pompka pcha ciśnieniem to niby płyn dociera do zacisku tak jak powinien ale w drugą stronę może już być inaczej dlatego tłoczek pomimo tego że lekko działał gdy rozebrałem zacisk może faktycznie nie cofać się do końca z powodu nie do końca drożnrgo przewodu hamulcowego. Postaram się jutro sprawdzić ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...