Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Webasto - pytania


Fernando

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie webasto, 100_4636.jpg mam pytanka, jeżeli ktoś się zna:

1. jak kupiłem auto, sprzedawca nie dał pilota do tego, mogę go jakoś dokupić? czy może być cięzko?

2. ile takie webasto paliwa zrzera?

3. webasto najczęściej uruchamiane w zime, czy może się zepsuć jak nie będzie włączane do następnej zimy?

4. ma to ktoś w swoim cacku? jestem ciekaw czy to na prawdę taka rewelka jak się wydaje.

jeżeli napisałem temat w nie właściwym dziale to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem pewien na 100% bo mam inny model ale bardzo możliwe, że nie dostałeś pilota bo to jest piecyk tylko na programator i nie da się nim sterować pilotem.

2. ~0.2-0.6 l na godzinę - zależy od mocy i trybu w jakim pracuje.

3. Powinno się od czasu do czasu w lecie też napalić. Ja go tak gdzieś raz na miesiąc włączam na 15-20 minut dla czystego sumienia :decayed:

4. Genialna sprawa jak trzymasz auto na zewnątrz. Nie trzeba drapać szyb, silnik cieplutki, tylko ludzie się dziwnie patrzą jak idziesz rano w śniegu po kolana do samochodu przy -10, zdejmujesz kurtkę i wsiadasz ucieszony do auta :) Trzeba mieć tylko oko na niego bo póki ktoś przechodzi koło fury jak webasto działa i patrzy w niebo szukając samolotu który słyszy to jest ok ale zdarza się, że niektórzy się zatrzymują i rozglądają za właścicielem, który zostawił "załączone auto" :) albo które się pali :polew: tak też miałem - moje przy rozpalaniu dość mocno kopci. Jak zaczniesz używać to pokochasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwerdzam to co kolega napisal powyzej .... w instrukcji jest ze trzeba wlaczyc raz na 2 tygodnie profilaktycznie , jak dlugo nie uzywasz to troche pokopci na poczatku , ja mam takie samo webasto jak ty i mozna dokupic pilota i antenke, ale to koszt kolo 600zl a wiec nie wiem czy sie oplaca . Mozesz tylko ustawiac chyba 3 czasy o ktrej webasto ma sie wlaczyc na rano przed praca , a po 30 min cyklu samo sie wylaczy . [br]Dopisany: 26 Sierpień 2011, 06:22_________________________________________________aha przy mrozach -25 stopni po 30 min masz odmrozone szyby , w miare cieplo w auci i silnik tez kolo 40 stopni ..... :) a wiec kilka km i masz juz pelen luzik , nie jest zalecane wlaczanie webasto np na 30 min , przed jazda np 5 min , bo niby sie aku rozladowuje , ale nie potwierdze bo jezdzilem zawsze wiecej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze czytalem ze nie wolno odpalac auta przy wlaczonym webasto ....

No właśnie jak to jest z tym odpalaniem silnika ? To pewna informacja ? bo nigdy nie próbowałem a zawsze mnie to zastanawiało czy można. U mnie na klapce korka od paliwa jest naklejka, że trzeba je wyłączać podczas tankowania a nigdzie nie mam nic o pracy razem z silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webasto to jest genialna sprawa :)

szkoda ze pilota nie masz bo juz całkiem ameryka jest wtedy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze czytalem ze nie wolno odpalac auta przy wlaczonym webasto ....

No właśnie jak to jest z tym odpalaniem silnika ? To pewna informacja ? bo nigdy nie próbowałem a zawsze mnie to zastanawiało czy można. U mnie na klapce korka od paliwa jest naklejka, że trzeba je wyłączać podczas tankowania a nigdzie nie mam nic o pracy razem z silnikiem.

z tego co pamietam gdzies to czytalem w instrukcji obsługi , tak samo jak nie mozesz podczas tankowania miec zapalonego silnika , webasto tak samo ciagnie paliwo z baku i moze zeby w tym samym czasie nie ciagnal silnik i websto dlatego nie wolno odpalac silnika ...[br]Dopisany: 28 Sierpień 2011, 15:04_________________________________________________cytat z mazda forum :

'Tłumaczę i instruuję: Odpalanie silnika w trakcie pracy webasto załączonego przez niezależny sterownik prowadzi do szybkiego wykończenia pomki obiegu wody webasta ( o wiele silniejsza pompa wody tę pomkę, która chodzi w czasie ręcznego odpalenia niszczy ). Webasto jako piec nie dostaje żadnego uszczerbku na skutek właczania i wyłaczania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś pierwszy raz włączyłem webasto. Włączyło się na chwilę i się wyłączyło, postanowiłem włączyć jeszcze raz i zaczęło się - grzeje :D w środku ciepło dymu nie było (pewnie w zimę będzie), ważne że działa, niestety po tych 20min grzania jeszcze działało ale musiałem jechać więc je wyłączyłem guzikiem i poczekałem aż silniczek webasto przestanie pompować/działać.[br]Dopisany: 29 Sierpień 2011, 00:06_________________________________________________Witam, dalej mam tak że jak ustalę webasto na 22:30 to ono się włącza a po chwili wyłącza, potem włączam ponownie guzikiem startu webasto i normalnie już grzeje. O co może chodzić? świeca urządzenia? chyba pojadę na diagnostykę tego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna dokupić baterie (akumulatorki) do pilota? W trzech sklepach w moich okolicach nie było i sprzedawcy patrzyli na mnie jakbym się pytał o część do statku kosmicznego. :>

Bateria to LR 61, ale jak kupilem na allegro z tym symbolem to przyszla większa od mojej o ok 2mm. Nigdzie tego nie ma.... co zrobić?

Odpalanie z kompa tez fajne ale z pilota to dodatkowy wypas dla leniwych :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś pierwszy raz włączyłem webasto. Włączyło się na chwilę i się wyłączyło, postanowiłem włączyć jeszcze raz i zaczęło się - grzeje :D w środku ciepło dymu nie było (pewnie w zimę będzie), ważne że działa, niestety po tych 20min grzania jeszcze działało ale musiałem jechać więc je wyłączyłem guzikiem i poczekałem aż silniczek webasto przestanie pompować/działać.[br]Dopisany: 29 Sierpień 2011, 00:06_________________________________________________Witam, dalej mam tak że jak ustalę webasto na 22:30 to ono się włącza a po chwili wyłącza, potem włączam ponownie guzikiem startu webasto i normalnie już grzeje. O co może chodzić? świeca urządzenia? chyba pojadę na diagnostykę tego urządzenia

dziwna sprawa .... a probowales zresetowac odlaczajac aku ? czy cos mu sie nie zawiesilo ? jak cos to na diagnostyke do 100zl i ci sprawdza co i jak ....[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2011, 18:53_________________________________________________

A gdzie mozna dokupić baterie (akumulatorki) do pilota? W trzech sklepach w moich okolicach nie było i sprzedawcy patrzyli na mnie jakbym się pytał o część do statku kosmicznego. :>

Bateria to LR 61, ale jak kupilem na allegro z tym symbolem to przyszla większa od mojej o ok 2mm. Nigdzie tego nie ma.... co zrobić?

Odpalanie z kompa tez fajne ale z pilota to dodatkowy wypas dla leniwych :gwizdanie:

a serwis webasto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a serwis webasto ?

w ASO VW (bo w tym serwisuję) tez umywają ręce.... mówią że to zwykłe baterie.... ale jak się okazało są "niezwykłe" :tongue4:

chodzilo mi o serwis Webasto nie ASO , tam napewno dostaniesz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś pierwszy raz włączyłem webasto. Włączyło się na chwilę i się wyłączyło, postanowiłem włączyć jeszcze raz i zaczęło się - grzeje :D w środku ciepło dymu nie było (pewnie w zimę będzie), ważne że działa, niestety po tych 20min grzania jeszcze działało ale musiałem jechać więc je wyłączyłem guzikiem i poczekałem aż silniczek webasto przestanie pompować/działać.[br]Dopisany: 29 Sierpień 2011, 00:06_________________________________________________Witam, dalej mam tak że jak ustalę webasto na 22:30 to ono się włącza a po chwili wyłącza, potem włączam ponownie guzikiem startu webasto i normalnie już grzeje. O co może chodzić? świeca urządzenia? chyba pojadę na diagnostykę tego urządzenia

wiesz tak mysle , moze ty zle cos ustawiasz poprostu ? bo tam mozesz 3 czasy rozne ustawic sobie , a pozniej dajesz set chyba i ustawiasz np.1 i zostawiasz powinno zostac na wyswielatczy mala 1 i ma byc caly czas poswietlony na zielono jak dobrze pamietam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dobrze robie, ustalam 22:30, i zostawiam na set 1, inne programy 2,3 są na rano, więc niema innej opcji.

Wczoraj odpaliłem webasto 21:29 i wyłczyło się 22:05, więc już się nie wyłączyło po 2 minutach ale za to w środku nie było tak gorąco jak wzesniej kiedy włączałem dwa razy. Jak myślicie co to może być? cały czas zastanawiam się nad tą świecą co tam jest, może szykuje się wymiana, zajade chyba do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...