Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kłopot z uruchomieniem - nie zawsze lapie rozrusznik


darkor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Próbowałem znaleźć coś z tego tematu ale bezskutecznie ( możne za słabo szukałem ) kłopot z rozruchem mojego pojazdu polega na tym iz po przekręceniu kluczyka w pozycje rozruchu silnik odpala bez problemu lub słychać tylko takie "pykniecie" jak przy rozładowanym akumulatorze. Usterka ta objawia się sporadycznie i albo przez kilka dni nie ma problemu później natomiast kilka prób zupełnie bez skutku ;( wyjecie i ponowne włożenie lub cofniecie do pozycji ON rozwiązuje problem ale po jakimś czasie ponownie wraca. Ma ktoś z kolegów jakieś sugestie ? bp staje się top coraz bardziej irytujące a ja nie mam pomysłu :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli przy pyknięciu nie gasna ci kontrolki to wina leży w automacie to takie urządzonko w rozruszniku które wysówa trzpień rozrusznika żeby zakręcił silnikiem. Natomiast miałem też taki przypadek tylko że w AUDI 80 że podczas próby rozruchu było pyk i gasły kontrolki okazało sie że przewód masy który dokręcony jest do silnika nie zawsze stykał i z tąd te problemy. Ale u ciebie obstawiam automat w rozruszniku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko dodam że na którejś tam stronie Jarol ma na sprzedaż rozrusznik z AWX za 90zł + KW ;)

bo akurat przeglądałem...

ale to oczywiście nie jest rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam inne autko ale objaw ten sam czyli przy próbie odpalenia tylko pykniecie a kontrolki nie przygasały, przyczyną okazała się pęknięta klema która nie stykała z aku i nie dawała wystarczającego napięcia dla rozrusznika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...