Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8]Napinacz rozrządu


bialy4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo oddalem samochód do naprawy ale mechanik zwyczajnie się nie znał i przy wyjmowaniu rolki napinacza rozrządu nie zabezpieczył hydraulicznego napinacza który się maxymalnie wysunął. Takie coś w intercarsie kosztuje 360 zł. Mam pytanko czy można go ponownie wcisnąć i czy będzie działał normalnie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być. Ja chyba go do tego zmusze. I chyba trzeba zmienić mechanika.
nie chyba tylko na pewno;) taka mała rada , a to co spi... niech pokrywa koszta!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetrenowałem napinacz w swojej bryce.

W moim roczniku 1994 producent zaleca wymianę napinacza na nową wersję bo jest wadliwy.

Tak w ogóle to ciężko nawet dostać starego typu rolkę.

Mój mechanik chciał być dobry i postarał się o taką rolkę i wymienił komplet jak się należy ale bez samego napinacza.

Po 6000 km napinacz sie rozleciał - na szczęście nic się nie stało ale...

koszt wymiany napinacza to 250zł (zamiennik, oryginał 510 :evil: ) do tego stara rolka nie pasuje i trzeba było zmienić również na nowy typ no i pasek o 1ząbek inny

W sumie nic nie zaoszczędziłem bo prawie cały rozrząd poszedł do wymiany jeszcze raz 530zł + ropbota 120 = 650zł.

Gdybym od razu wymienił wszystko na nowszy typ byłoby OK za pierwszym razem.

Może to przypadek że rozsypał się napinacz ale nie bez powodu producent uznał go za szmelc i zaleca zmianę konstrukcyjną.

Mam nadzieję że dzieki mojemu przykremu doświadczeniu będziecie mogli zaoszczędzić kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...