Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czujniki temp cieczy chłodzącej -rózne wskazania....


Adr3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam problemik temperaturką autka przed wymianą i po wymianie termostatu jest tak samo tzn temp na desce podczas jazdy 90 -110 i nagle spada do 60 na klimatroniku to samo tylko że z jakimś tam marginesem błędów +- 6 stopni normalnie gdy na desce pokazuje mi 110 czasami 115 stopni to bym to jakoś zauważył w komorze silnika ze jest max temp. ale węże idzie potrzymać a i w zbiorniczku nie ma szału teraz takie pytanko podłączyłem vaga i temp na liczniku 110 na klimatroniku 114 a na vagu 90 , czy czujniki te z licznika i z klimatronica są to te same czy przyczyny szukać gdzie indziej

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adr3k

edit: wieczorna przejażdżka po 5 km 90 st nagle wzrasta do 110 pózniej spada do 90 na zegarach i 97 na klimatroniku i utrzymuje się po jakimś czasie znów wzrost i znów 90

np wczoraj jeździłem cały dzień i było zawsze 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa czujniki jeden to G62 jest to czujnik określający temperaturę na potrzeby ECU drugi to G2 określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej .

W celu diagnozowania podłączamy Vaga i dokonujemy odczytu z czujników na ciepłym i zimnym silniku,odczyt z czujnika G62 znajdziemy w grupie 01 Engine a czujnika G2 w grupie 17 Instruments.

jeżeli odczyt z G2 i G62 jest jednakowy to uszkodzeniu uległ termostat natomiast jeżeli różni sie uszkodzeniu uległ jeden z czujników.

Było to szczegółowo opisywane :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro sprawdzę dokładnie ale czy klimatronik i na desce korzystają z tego samego czujnika czy każdy ma osobno [br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 22:47_________________________________________________Sprawdziłem wskazania obydwóch grup do 90 stopni pokazywały tak samo ale po jakimś czasie wskazania w grupie Instruments osiągnęły 121 stopni a grupie engine 90 , na desce ok 115 st. na klimatroniku 121, jestem po wymianie czujnika "czujnik temperatury G62 / G2" temperatura się ustabilizowała lecz niepokoi mnie temperatura wyświetlana na klimatroniku kanał 49 pokazuje średnią temperaturę 95 st. ale potrafi dojść już nie do 121 tylko 101 st ale później wraca do 95 przy temperaturze zewnętrznej 16 st. i spokojnej jeździe i tak w kółko czy to jest dobra temperatura ??

"Wskazania kod 51 klimatronika stałe 90 st "

Z góry dziękuje i pozdrawiam

ps podkusiło mnie dzisiaj rano podłączyć vaga i co się okazało że w grupie instruments 03 temp jest 70 i na klimatroniku 67 co ciekawe na zimnym silniku po nocy co to może być ?

wieczorem mała rundka po dzielnicy i 121 już się zaczynam bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wężyki mięciutkie po temp węży wnioskuję ze max to 90 a czujnik nowy

tylko stary był z czarnym gniazdem teraz mam z zielonym może o to chodzi ???

W grupie engine jest ok 89/92

w grupie instruments są własnie wałki z tą temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zielony,no to czego sie boisz?

tez mam u siebie halo z tym wskazaniami.

na zegarach caly czas 70C nie wazne czy zimny czy cieply,na klimatroniku -10C,na vagu 85C.

nowy termo + czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem twoje wskazania tez mam nowy term Gates i czujnik Febi ale 121 i piszczenie na fisie temp to już jakaś obawa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nic ci sie nie gotuje,bledne wskazanie czujnika,byc moze wadliwy dostales,bo pamietam,ze ktos wlasnie tak mial 2 czujniki dostal zje...z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ten czujnik co mam to w 50 % sprawny jest bo to niby podwójny skoro wskazania w grupie Engine są ok a w instruments nie zabardzo to co śmigać po kolejny ?? niewiem jechać do Marszałka czy też do Edpolu po kolejny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co dobrze by bylo jakbys podjechal na spocika i by sie to zobaczylo jak to wyglada

byc moze masz uszkodzony ten czujnik co pokazuje na deske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok postaram się być choć wczoraj byłem ale nikogo nie było "byłem 17:30"[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2011, 18:01_________________________________________________Witam ponownie dzisiaj wymieniłem czujnik na kolejny firmy FAE i jest to samo w grupie engine ładnie do 90 w grupie instruments 117 tylko że co kurcza już niewiem o co chodzi skoro jest to czujnik podwójny ręce mi opadają, kumpel powiedział mi żeby nie patrzyć na czujnik ważne co pokazuje grupa engine jeżeli tam jest ok to jeździć tylko że wkurza mnie to piszczenie jak 121 wejdzie i nie mam wglądu podczas jazdy co się dzieje z temp.

Jeżeli ktoś jest w stanie jakkolwiek pomódz mi będę mega wdzięczny

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie,,, a jaka jest możliwość ze to licznik ,,,, a dane na klimatroniku kanał 49 ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo. :)pomogła wymian licznika i kodowanie imo

usterki miałem takie jak ty potem doszło skakanie wskazówki od paliwa.

a wiesz ze teraz i klima ci nie działa>? :gwizdanie:

poszukaj jest wiele o tym na forum. :good:

zmieniałem, kombinowałem, i nic................. licznik

no nie,,, a jaka jest możliwość ze to licznik ,,,, a dane na klimatroniku kanał 49 ??????

klimatronik pokazuje podobnie jak deska.

ale jak nie chcesz wymieniać na razie , licznika, wypnij pin z kostki ,rozpiskę znajdziesz w tym dziale/wymiana licznika na fis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no klima działa bo codziennie używam ale tak nie miałeś ze np wczoraj do roboty jechałem to było max 92 "20 km temp zewn 25 prędkość nie mniej jak 120" dzisiaj 92 i po jakimś czasie co 2 sek do 121

licznik planuje wymienić na pełny fis ale jeszcze takiego nie znalazłem z manetkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima działa cały czas tak samo "słyszę ,czuję " jadąc z temp 121 i info na fisie o wodzie być może klima bierze temp z czujnika tego co do ecu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzisiaj do pracy i z powrotem max było 107 st. stale utrzymywało się 101 na klimatroniku a co do testów są ok zatrzymują się równo w połowie i cały test jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...