Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie działa głośnik w drzwiach


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej niuni przestał działać głosnik w dzrzwiach od strony kierowcy i tu mam pytanie jak mogę ten głosnik sprawdzic jest już wymątowany, dodam że niemam zielonego pojęcia o elektryce więc łopatologicznie poproszę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz głośniki w domu to podłącz go zamiast któregoś tylko nie dawaj głośności za dużej bo jak dobry to go posadzisz ,ja stawiam na kable które idą drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na kable które idą drzwi

zacznij właśnie od sprawdzenia wiązki w drzwiach bo to najczęstsza przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złap ręka i porusz przewodami w gumowej słonie. Powinien zadziałać bo to najczęstsza przyczyna niedziałającego głośnika. Miałem to u siebie od strony pasażera. Przewody z wiekiem sie przerywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki głosnik sprawdzony działa ale czy to możliwe żeby duży głosnik nie działał a mały który jest podłączony do tej samej kostki działa rozumiem że jakby kabel był przetarty to i mały by nie działał prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Ja u siebie mam ten sam problem :kwasny:. Tylko rozbieranie tych drzwi mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie wtyczkę i kabel od miejsca gdzie rozgałęzia się z jednego głównego na dwa ( czyli do niskotonowego głośnika i twittera). Chyba tam nawet jest zamontowany jakis kondensator jako filtr dla twittera.

najszybciej to oczywiści ezdiagnozujesz jakimś mierniczkiem , który ma omomierz albo badanie ciągłości połączenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Ja u siebie mam ten sam problem :kwasny:. Tylko rozbieranie tych drzwi mnie przeraża.

U mnie właśnie jest problem z wiązką, która wchodzi w drzwi. Przez to na początku głośnik duży przerywał, mały działał ale później już duży się rozłączył. Jak kolego poruszasz sobie łączeniem między drzwiami to Ci napewno zadziała-przez chwilę :> Tylko jeśli się tego nie naprawi to później można stracić np.sterowanie szybkami. Rozbierałem już to gumowe łączenie i lutowałem raz ale znowu się przerwały. Wiązka do wymiany. Ale nie mam pojęcia jak to zrobić bo zdjęcie samego boczku drzwi nic nam nie daje. Wiązka tkwi głębiej. I nie mam zielonego jak tą wiązkę tam doprowadzić i żeby to gumowe zabezpieczenie jeszcze było :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wiem, rozpinałem tą kostkę, bo lutowałem kable, ale jak to wyciągnąć z drzwi?? to jest przymocowane w środku drzwi pomiędzy tymi blachami i dopiero wchodzi pod tapicerkę w którymś miejscu. Nie wiem, czy trzeba może duży głośnik wymontować żeby było łatwiej?? Robił już to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest tam bardzo mało miejsca. Głośnik możesz wymontować, to tylko trzy śruby. Obawiam się że więcej miejsca zrobi sie dopiero po wymontowaniu ramy i prowadnic szyby:( a to już masa roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kuzyna dzialal i przestal dzialac i przyczyna byl zlamany kabel od otwierania i zamykania drzwi, polutowal i dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...