Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wtryski do wymiany ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!

zrobione Logi statyczne grupa 13

Czy koncowki wtryskow sa do wymiany wdg. logow wyraznie jedna daje za malo a reszta jest ok. Jezeli sie myle to niech ktos madry mnie poprawi :mysli:

Sunday,17,February,2008,19:33:56

028 906 021 CE ,,1.9l R4 EDC 00AG 0803,

,Group A:,'013,,,,Group B:, Not Running,,,,Group C:, Not Running

,,Cyl 1,Cyl 2,Cyl 3,Cyl 4,,,,,,,,,,

TIME,-2 to +2,-2 to +2,-2 to +2,-2 to +2,TIME,,,,,TIME,,,,

0.01,-1.41,-0.21,-0.40,

0.38,-1.20,-0.12,-0.42,

0.78,-1.22,-0.16,-0.52,

1.18,-1.20,-0.07,-0.38,

1.58,-1.27,-0.16,-0.42,

1.98,-1.41,-0.33,-0.45,

2.38,-1.39,-0.26,-0.38,

2.78,-1.48,-0.31,-0.42,

3.18,-1.36,-0.12,-0.35,

3.61,-1.36,-0.05,-0.31,

4.07,-1.20,-0.02,-0.28,

4.51,-1.15,0.09,-0.21,

4.91,-1.18,-0.07,-0.35,

5.31,-1.08,-0.05,-0.42,

5.71,-1.01,-0.09,-0.45,

6.11,-1.18,-0.24,-0.47,

6.51,-1.20,-0.12,-0.33,

6.91,-1.20,-0.19,-0.38,

7.31,-1.20,-0.19,-0.42,

7.71,-1.25,-0.21,-0.42,

8.11,-1.27,-0.31,-0.47,

8.51,-1.32,-0.16,-0.38,

8.91,-1.22,-0.09,-0.28,

9.31,-1.20,-0.07,-0.33,

9.71,-1.13,0.07,-0.31,

10.11,-1.13,0.12,-0.19,

10.50,-1.18,0.19,-0.14,

10.90,-1.06,0.14,-0.24,

11.30,-1.04,0.00,-0.38,

11.70,-1.04,-0.05,-0.38,

12.10,-1.06,-0.12,-0.47,

12.50,-1.18,-0.26,-0.49,

12.90,-1.27,-0.19,-0.33,

13.30,-1.25,-0.28,-0.38,

13.70,-1.36,-0.28,-0.38,

14.10,-1.27,-0.02,-0.31,

14.50,-1.20,0.00,-0.33,

14.90,-1.22,-0.02,-0.35,

15.30,-1.18,0.05,-0.33,

15.70,-1.22,-0.09,-0.47,

16.10,-1.18,0.00,-0.38,

16.50,-1.18,-0.05,-0.38,

16.90,-1.18,-0.14,-0.49,

17.30,-1.32,-0.16,-0.56,

17.70,-1.36,-0.24,-0.52,

18.10,-1.34,-0.19,-0.47,

18.50,-1.34,-0.14,-0.47,

18.90,-1.36,-0.19,-0.49,

19.30,-1.51,-0.19,-0.42,

19.70,-1.36,-0.09,-0.38,

20.10,-1.15,-0.05,-0.42,

20.50,-1.27,-0.16,-0.54,

20.90,-1.22,-0.19,-0.59,

21.30,-1.32,-0.35,-0.61,

21.70,-1.44,-0.42,-0.56,

22.10,-1.44,-0.31,-0.52,

22.50,-1.46,-0.19,-0.38,

22.90,-1.32,0.00,-0.19,

23.30,-1.20,0.12,-0.28,

23.70,-1.25,0.00,-0.33,

Opublikowano

to jest korekcja dawek, czyli małe ciśnienie też wchodzi w grę

Opublikowano

ewidentnie odstaje .. robic pomiar kompresji [albo zamienic wtryski miejscami] ... bedzie widomo czy wytrysk kaput czy motor ... :naughty:

Opublikowano

Przecież korekcje są na minusie ... Pompa z jakiegoś powodu zdejmuje dawkę.

Proponuję zacząć zabawę od podmiany wtrysków.

Opublikowano

"Ocena: wskazania jałowy bieg-regulacja równomierności obrotów

1 Układ wtrysku steruje regulacją równomierności obrotów. Układ rozpoznaje różnice mocy między poszczególnymi

cylindrami (tolerancja części, rozkalibrowanie dysz wtryskowych, ciśnienie sprężania itp.) i przez

selektywny rozdział dawek wtrysku wyrównuje je na jałowym biegu.

1 Rozpoznanie dokonywane jest na jałowym biegu przez sygnał obrotów silnika, który dostarczany jest do

komputera sterującego jako 4 sygnały na jeden obrót wału korbowego. Jeżeli sygnały nadchodzą w równomiernym

rytmie, oznacza to, że wszystkie cylindry wykonują równomierną pracę. Jeżeli jeden cylinder

wykazuje słabszą moc, wał korbowy potrzebuje dłuższego czasu na następną połowę własnego obrotu.

Inaczej przyspiesza wał korbowy cylindra wykazujący większą moc, dlatego potrzebuje krótszego czasu.

1 Jeżeli komputer sterujący rozpozna odstępstwo, wówczas dany cylinder natychmiast zasilany jest większą

lub mniejszą dawką wtryskiwanego paliwa, aż silnik będzie ponownie pracować równomiernie.

1 + do mg/skok: każdy cylinder wykazujący mniejszą moc zasilany jest większą ilością paliwa.

1 − do mg/skok: każdy cylinder wykazujący większą moc zasilany jest mniejszą ilością paliwa."

Ja bym zamienił wtryski z 1 i 4 cylindra i zrobił odczyty. Inna sprawa, że odczyt nadal mieści się w granicach tolerancji.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam, pozwolicie ze podepne sie do tematu...

Otoz ostatnio zaobserwowałem u siebie dosc spore dymienie na czarno z auta podczas np. wyprzedzania...

Zrobiłem logi statyczne na O13 i oto wyniki...

Mam pytanie: Czy wtryskiwacze do wymiany... ;( Czy moze jeszcze są jakieś dane potrzebne aby to ustalić?

Z góry dziękuję i PZDR

25255836.th.jpg

Opublikowano

no niby norma - bo jest do 2,8 (?)... ale różowo nie jest... miałem kiedyś coś takiego jak sobie zalałem Ultimate'a (pewnie zbieg okoliczności)...

może narazie spróbuj pojeździć na innych paliwkach... i mimo wszystko polecam STP do czyszczenia wtrysków...

Opublikowano

Troszkę jednak mnie niepokoi wartość 0,07-9... chwilke wczesniej bylo -0,05 itd... Czy to w normie ze 2 są powyżej 1 a jeden prawie 0? Co do paliwka - zawsze shell i zawsze dodatek do wtrysków... Za pare dni znow mi się ropka skonczy, znow zaleje na maxa i dodam preparacik do wtrysków... Zrobię logi i zobaczymy. A może z przewodami cos nie tak? Mozna to sprawdzic? Ciężko jest samemu wykręcić wtrysk? A może zalać v-powera? Sorki za tyle pytań, ale jakoś same rodza mi sie w glowie.. ;)... A może powinien być silnik rozgrzany ;))

Opublikowano

no silnik raczej powinien być rozgrzany :wink4:

Opublikowano

THX..

Hahaha no to zonk po nocce... Jak jutro wroce z nocki to sprawdze od razu...:)

Opublikowano

Korekcje są w plusie.... powtorz pomiar na goracym silniku i na nowym paliwie...

Opublikowano

Zrobilem narazie pomiary na goracym silniku... Nie jest dobrze. Oto one:

12624163.th.jpg

Zobaczymy co da zmiana paliwa, ale obawiam się ze nic... Wszelkie sugestie mile widziane...

Pozdrawiam

Opublikowano

... tragedii nie ma...

Opublikowano

A mozna troszke dokladniej? Troszkę więcej informacji co widać z tych pomiarów?

Opublikowano

jeździć i dać sobie spokój... nie ma tragedii dopóki buda nie trzęsie :>

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam ponownie.. Zalalem do pelna na shellu Dieselka extra (nie v-power) dolałem dodatek do ropy shella, zrobiłem logi - oto one:

34226728.th.jpg

Czy mozna powiedzec cos wiecej na temat wtrysków?

PZDR[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2009, 17:01_________________________________________________Witam, od jakiegoś czasu po zalaniu preparatów (różnych ;)) do czyszczenia wtrysków oraz v-powera wszystko wróciło do normy... ;)

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.