Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rozładowany akumulator


Arek956

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam taki problem. Przed chwilą poszedłem do samochodu ponieważ chciałem pojechać do sklepu, no i tu tkwi problem. Podchodzę do samochodu otwieram go i od razu widzę że coś jest nie tak.Światełka w środku się nie zapalają. Generalnie akumulator całkowicie rozładowany. Tylko czemu? Radio, i różne pierdoły były wyłączone.Fakt że samochód nie był odpalany przez 7 dni ale były już takie sytuacje że auto stało tydzień w garażu i było ok.Próbowałem odpalić z przewodów od sąsiada ale nie udało się. Zastanawia mnie tylko czy może to być spowodowane wilgocią która ostatnimi czasy pojawia się w garażu? Mieliście panowie już takie sytuacje? Chyba że akumulator całkowicie się spier..olił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to nie akumulator tylko styki, sprawdż dokładnie mase, moze trzeba coś wyczyścić i oczywiscie klemy tez wyczyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj akumulator i sprawdź amperomierzem jaki płynie prąd kiedy auto stoi zamknięte, być może gdzieś jest upływność prądu tym bardziej że auto garażuje w wilgotnym miejscu. Jak stary jest ten akumulator? Jeżeli ma swoje lata to niewykluczone, że po prostu się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie akumulator ma podobno ok.3 lat i nie jest to jakieś badziewie.ładuję w tej chwili akumulator i zobaczę co dalej. Jeżeli jutro pomimo całonocnego ładowania nie będzie oznak to pewnie się skończył. Styki są ok, a klemy czyściutkie :) [br]Dopisany: 10 Wrzesień 2011, 21:07_________________________________________________Panowie naładowałem aku, wrzuciłem do auta wszystko jest ok.Tylko 2 rzeczy są nie tak: zanim auto się nie nagrzało to trochę falowały obroty, potem było już ok no i alarm uzbraja się ale nie zamyka samochodu. Wcześniej alarm uzbrajał się i zamykał samochód. No i to falowanie obrotów... czym to jest spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, alternator sprawny na 100%. Problem alarmu już rozwiązałem sam, ale obroty wciąż minimalnie falują jest to niewyczuwalne i ledwo zauważalne na obrotomierzu ale przed rozładowaniem aku tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...