Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja dodatkowych głośnikow wysokotonowych BANG&OLUFSEN oraz blend


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja dodatkowych glosnikow wysokotonowych BANG & OLUFSEN oraz blend

Witam wszystkich zainteresowanych MOD-ami w naszych B8 :decayed: Na pewno cos zacznie lepiej cykac w naszym aucie AUDIO po zalozeniu dodatkowych glosniczkow wysokotonowych BANG&OLUFSEN :wink4: .
Przejdzmy do spisu potrzebnych czesci :)

- 8T0 035 399 B 2 szt. glosnik wysokotonowy cena za 1 szt. w ASO 83 PLN
- 4B0 971 832 2 szt. oprawka wtyczki cena za 1 szt. w ASO 9,95 PLN
- 000 979 009 E 2 kabelki czyli 4 Piny cena w ASO za 1 kabelek 10,70 PLN
- 8K0 035 423 A 1 szt. lewa blenda glosnika cena w ASO 221,50 PLN :blink: ( uzywka 50-100 PLN )
- 8K0 035 424 A 1szt. prawa blenda glosnika cena w ASO 221,50 PLN :blink: ( uzywka 50-100 PLN )
- 7L6 868 243 2szt. trzeba miec w zapasie jakby pekl klip od tapicerki cena za 1 szt. w ASO 1,80 PLN
- lutownica ,cyna , tasmaizolacyjna
- 2x 2 x 40 cm przewodow 0.35 mm
- Torx 25
- srubokrety plaski maly i duzy

bo1z.jpg




bo3k.jpg

Na poczatek musimy zdjac z obu stron listwy ozdobne tapicerki :wink4: W tym celu delikatnie podwadzamy je i przesuwamy do przodu a potem do siebie.

Pamietajmy wykonujac ta czynnosc zachowujemy ostroznosc aby nie uszkodzic tapicerki :) Najlepiej podwazyc ja czyms plastikowym . Listwa trzyma sie na trzech zaczepach .

bo4p.jpg

bo5b.jpg

Tapicerka przykrecona jest pieciona srubami :) Kluczem Torx 25 odkrecamy je .

bo6i.jpg

bo7ol.jpg

Przy uchwycie w tapicerce mamy ukryte dwie sruby . W platiku ozdobnym mamy otwor przez ktory wkladamy srubokret i ciagniemy plastik do siebie .Jest on zamocowany na zatrzaskach.

bo9o.jpg

bo10.jpg

bo11.jpg

Teraz mamy dostep do dwoch ostatnich srub mocujacych tapicerke :wink4:

bo12.jpg

bo13.jpg

Po odreceniu wszystkich srub zdejmujemy tapicerke z klipami . Musimy dobrze ciagnac ja bo dobrze trzymaja :wink4: Odlanczamy ciegno klamki oraz 32 PIN wtyke

bo8.jpg

bo14.jpg

bo15.jpg

Po sciagnieciu tapicerki zdejmujemy stara blende z drzwi :) Jest na zatrzaski i latwo sciagnac .

bo16.jpg

Fabrycznie mamy przygotowane miejsce na glosnik wysokotonowy :naughty: Mocujemy go w wolne miejsce . Tutaj tez wkladamy wczesniej przygotowana wiazke dwoch przewodowwraz wtyka . Dlugosc kabelkow mierzymy od glosnika gornegodo wtyki dolnego ( okolo 40 cm) . Obie wtyki maja zaznaczone numery 1 i 2 Itak starajmysie je polutowac :wink4:

bo19.jpg

bo21.jpg

bo22.jpg

bo20.jpg

Po polutowaniu zdwoch stron drzwi montujemy bleny . U mnie jest akurat blenda z wlacznikiem pod Asystenta pasa i prosze sie tym nie sugerowac :wink4:

bo23.jpg

Na koniec oczywiscie skldamy do qupy w odwrotnej kolejnosci :)

Powodzenia w montazu tego MODA :kox:










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, kilka pytań:

Czy nie powinno się tu zastosować zwrotnicy głośnikowej do lepszego podziału pasma?

Mógłbyś podać mi parametry (ile Ohm, Wat i wymiary) głośniczka wysoko-tonowego B&O (jak bym nie znalazł ori w dobrej cenie założę jakiś suplement) :naughty:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, kilka pytań:

Czy nie powinno się tu zastosować zwrotnicy głośnikowej do lepszego podziału pasma?

Mógłbyś podać mi parametry (ile Ohm, Wat i wymiary) głośniczka wysoko-tonowego B&O (jak bym nie znalazł ori w dobrej cenie założę jakiś suplement) :naughty:

Zmierzyć ci nie zmierzę bo musiłbym sciągnąc u siebie :decayed: ale jak bęe kiedyś zmieniał tapicerkę to tak :wink:

Nie potrzeba dawać tutaj akurat zwrotnic a chcesz załozyć u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś jakieś głośniczki w swoim jak zmieniałeś na B&O?

Niestety nie :confused4: Blenda pod ten syczek B&O jest droga :kwasny:

Mozesz w swoim plastiku nawiercić dziurki ( otworki :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim układzie ja pewnie też nie mam :kwasny:

Grześ wyślij mi cenkę :decayed: na Priv

...a dziurki można gorąca igłą spróbować lub jakimś wiertełkiem 0.7-0.5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: ale trzeba było od razu drzwi wygłuszyć :cool1:

Tapicerka bedzie nie raz rozbierana :decayed: i o tym pomysle :wink4:

wrclaguna, może jakieś praktyczne sugestie jak zdjąć tapicerkę drzwi.... Próbowałem się dobrać i efekt jest taki, że urwane jedno mocowanie spinki i pęknięta tapicerka przy zamku :facepalm:. Więc na razie się poddałem, ale kupa roboty do zrobienia (wygłuszenie, QQ1, lusterko) ze wszystkimi drzwiami i na razie klops...:kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: ale trzeba było od razu drzwi wygłuszyć :cool1:

Tapicerka bedzie nie raz rozbierana :decayed: i o tym pomysle :wink4:

wrclaguna, może jakieś praktyczne sugestie jak zdjąć tapicerkę drzwi.... Próbowałem się dobrać i efekt jest taki, że urwane jedno mocowanie spinki i pęknięta tapicerka przy zamku :facepalm:. Więc na razie się poddałem, ale kupa roboty do zrobienia (wygłuszenie, QQ1, lusterko) ze wszystkimi drzwiami i na razie klops...:kwasny:

Kup sobie wyjmaki do tapicerek kpl. to 50-80zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie wyjmaki do tapicerek kpl. to 50-80zł :wink:

Masz na myśli te z tworzywa - bo nimi właśnie próbowałem i ni cholery...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kpl to masz tam tz widelec, delikatnie podkładasz go pod spinkę, mechanizm zaciskowy zwalnia się i powinna odskoczyć.

problemem może być to że robisz to na zimnym powietrzu, wtedy plastik jest bardziej łamliwy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kpl to masz tam tz widelec, delikatnie podkładasz go pod spinkę, mechanizm zaciskowy zwalnia się i powinna odskoczyć.

problemem może być to że robisz to na zimnym powietrzu, wtedy plastik jest bardziej łamliwy :wink:

Tym widelcem też próbowałem... Ale chyba główna przyczyna niepowodzenia to - jak piszesz - niska temperatura. Jak się do tego zabierałem to ciepło nie byo :kwasny: Poczekam aż termometr podskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img33.imageshack.us/img33/4992/bo20.jpg

Jaki jest numer tej wtyki do głośnika w drzwiach?

To z tym gwizdkiem wpinamy sie w kable z głównego głośnika- dobrze myślę? A jak jest z polaryzacją bo nie zauważyłem oznaczeń +- na głośniku wysokotonowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img33.imageshack.us/img33/4992/bo20.jpg

Jaki jest numer tej wtyki do głośnika w drzwiach?

To z tym gwizdkiem wpinamy sie w kable z głównego głośnika- dobrze myślę? A jak jest z polaryzacją bo nie zauważyłem oznaczeń +- na głośniku wysokotonowym?

polaryzacje masz na kondesatorze :wink:

Grześ, jak robiłeś też głośnik centralny na desce, gdzie go wpinałeś? tylko b&o ma wejście na ten głośnik czy do zwykłego MMi też podejdzie?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy AUDI SOUND SYSTEM byl tam ten głosnik :wink:

Po schemacie moge sprawdzić u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś mógł to sprawdź proszę :hi:

nie mam kabelka do tego głośnika szukałem już, ale gdy by można było się gdzieś blisko wpiąć to bym sobie założył tam dodatkowy.

potrzebuję też prawą bledę do B&o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...