Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zarejestrowaniem mojego audi.


Arkady27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem rok temu audi w angli. Mam to auto na siebie dowód angielski i w tym tygodniu bede go rejestrował w polsce. Ale jest jeden szkopuł :chytry: chce to auto zarejestrować w polsce na mnie i współwłaściciela mojego tate. Co moge zrobić czy napisać jeszcze jakąś umowe z tatą czy napisać umowe z przed roku że kupującym byłem ja i tata ale w angielskim dowodzie jestem tylko ja. Prosze o jakąś porade :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od darowizny tata-syn nie płaci sie podatku, tylko musisz zgłosić do US druk SD-Z2 i umowa darowizny że przekazujesz 50% auta i tyle. W wydziele kom. dajesz ta samą umowe i nic wiecej, żadnych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do złożenia nie ale do podpisania na tym druku do US tak, co oczywiście możecie (możesz) zrobic w domu :naughty:

Tak samo w wydziale komunikacji jak jest 2 właścicieli to jest potrzebne upoważnienie do odbioru tablic i dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np dla mniejszych stawek za OC zrobiłem ojca współwłaścicielem a przekazałem mu 10 % auta :kox:

Przeszło w wydziale komunikacji bez zadnych problemów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np dla mniejszych stawek za OC zrobiłem ojca współwłaścicielem a przekazałem mu 10 % auta :kox:

Przeszło w wydziale komunikacji bez zadnych problemów :>

tacie nie ufasz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tą darowiznę przed rejestracją - pokażesz papier przy rejestracji to od razu ci wpiszą tatę do dowodu i nie będziesz musiał później zmian dokonywać w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się czy w przeciągu ostatnich lat albo tego roku tato nie otrzymał już jakiejś darowizny..

a co to ma do rzeczy?? darowiznę tata syn musisz zgłosić jeśli wartość przekracza 9600zł. jeśli jest mniej to nie musisz nic zgłaszać. podpis ojca jest potrzebny na umowie darowizny. na druku US nie jest potrzebny. przekaż ojcu część samochodu o wartości 9000zł i nic nie musisz zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...