Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapalniczka


Wihajster

Rekomendowane odpowiedzi

hejka.Wiecie moze jak wyciagnac zapalniczke z panelu srodkowego bo mi oswietlenie zapalniczki nie dziala :roll: to trzeba razem z popielniczka czy moze osobno??i jaka tam jest w ogóle zarówka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworz popielniczke i wyciagnij z niej pojemnik powinienes w glebi zauwazyc na dole dwie blaszki ktore jak dobrz pamietam musisz chyba wcisnac. Calosc wychodzi razem z zapalniczka. A zarowke to raczej musisz podjechac do serwisu kupic bo jet to razem z obudowa. Mi w Łodzi powiedzieli ze nie ma juz starych typow oprawek z zarowka i sprzedali troszke nowsza. Mialem problem z zamontowaniem tej zarowki ale jakos sie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki koszt tej przyjemnosci?? :lol: a musiales cos przerabiac-lutowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztow to nie pamietam i nie chce klamac. Proponowalbym Ci pierw to wymontowac to bedziesz wiedzial jak to wyglada i moze dokupisz sobie zaroweczke i ja wlutujesz. Ta z serwisu ma obudowe wokol zarowki i jak pamietam to ja chyba musialem usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworz popielniczke i wyciagnij z niej pojemnik powinienes w glebi zauwazyc na dole dwie blaszki ktore jak dobrz pamietam musisz chyba wcisnac. Calosc wychodzi razem z zapalniczka. A zarowke to raczej musisz podjechac do serwisu kupic bo jet to razem z obudowa. Mi w Łodzi powiedzieli ze nie ma juz starych typow oprawek z zarowka i sprzedali troszke nowsza. Mialem problem z zamontowaniem tej zarowki ale jakos sie udalo.

Wielkie dzieki za pomoc !!! :D Nie wiedziałem jak sie do tego zabrać, wyszła bez problemów tylko żaróweczka przymarzła do oprawki. Jak to firmy lubią skomplikować życie ludziom. Co do żaróweczki to mały pikuś - 1 rozebrałem i wyjąłem żar z oprawką, 2 kupiłem takiej wielkości na 12V, 3 trzeba rozebrać starą i podmienić żaróweczkę. No i warunek trzeba mieć lutownicę. Jest OK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki pobawie sie z tym

odswiezam temat i jak pobawiłeś się z tym? bo mam to samo u siebie.

pozdrawiam

wszystko masz opisane powyżej, nic dodać nic ująć. Ja wlutowałem nową żarówke i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem nowy model żarówki z podstawą (plastik wokół żarówki) i u mnie pasuje. :biggrin: Trzeba jednak wyjąć gniazdo zapalniczki i wyjąć z niej końcówkę oprawki żarówki. Nowy typ jest całością tych dwóch elementów. Koszt 16 zł. Ja próbowałem wlutowywać, jednak żarówka się przepalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt w aso 16-18 zeta.

Wlutowywać można ale pewnie próbowałeś lutownicą transformatorową.

Trzeba zwykłą grzałką spróbować - powinna przeżyć żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...