zapalniczka

10 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

hejka.Wiecie moze jak wyciagnac zapalniczke z panelu srodkowego bo mi oswietlenie zapalniczki nie dziala :roll: to trzeba razem z popielniczka czy moze osobno??i jaka tam jest w ogóle zarówka??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otworz popielniczke i wyciagnij z niej pojemnik powinienes w glebi zauwazyc na dole dwie blaszki ktore jak dobrz pamietam musisz chyba wcisnac. Calosc wychodzi razem z zapalniczka. A zarowke to raczej musisz podjechac do serwisu kupic bo jet to razem z obudowa. Mi w Łodzi powiedzieli ze nie ma juz starych typow oprawek z zarowka i sprzedali troszke nowsza. Mialem problem z zamontowaniem tej zarowki ale jakos sie udalo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jaki koszt tej przyjemnosci?? :lol: a musiales cos przerabiac-lutowac??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do kosztow to nie pamietam i nie chce klamac. Proponowalbym Ci pierw to wymontowac to bedziesz wiedzial jak to wyglada i moze dokupisz sobie zaroweczke i ja wlutujesz. Ta z serwisu ma obudowe wokol zarowki i jak pamietam to ja chyba musialem usunac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok dzieki pobawie sie z tym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Otworz popielniczke i wyciagnij z niej pojemnik powinienes w glebi zauwazyc na dole dwie blaszki ktore jak dobrz pamietam musisz chyba wcisnac. Calosc wychodzi razem z zapalniczka. A zarowke to raczej musisz podjechac do serwisu kupic bo jet to razem z obudowa. Mi w Łodzi powiedzieli ze nie ma juz starych typow oprawek z zarowka i sprzedali troszke nowsza. Mialem problem z zamontowaniem tej zarowki ale jakos sie udalo.

Wielkie dzieki za pomoc !!! :D Nie wiedziałem jak sie do tego zabrać, wyszła bez problemów tylko żaróweczka przymarzła do oprawki. Jak to firmy lubią skomplikować życie ludziom. Co do żaróweczki to mały pikuś - 1 rozebrałem i wyjąłem żar z oprawką, 2 kupiłem takiej wielkości na 12V, 3 trzeba rozebrać starą i podmienić żaróweczkę. No i warunek trzeba mieć lutownicę. Jest OK. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

odswiezam temat i jak pobawiłeś się z tym? bo mam to samo u siebie.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

odswiezam temat i jak pobawiłeś się z tym? bo mam to samo u siebie.

pozdrawiam

wszystko masz opisane powyżej, nic dodać nic ująć. Ja wlutowałem nową żarówke i jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zakupiłem nowy model żarówki z podstawą (plastik wokół żarówki) i u mnie pasuje. :biggrin: Trzeba jednak wyjąć gniazdo zapalniczki i wyjąć z niej końcówkę oprawki żarówki. Nowy typ jest całością tych dwóch elementów. Koszt 16 zł. Ja próbowałem wlutowywać, jednak żarówka się przepalała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

koszt w aso 16-18 zeta.

Wlutowywać można ale pewnie próbowałeś lutownicą transformatorową.

Trzeba zwykłą grzałką spróbować - powinna przeżyć żarówka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta