Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka płyta główna na wymianę-podmianę...


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie,ponieważ prawdopodobnie płyta główna robi mi papa jaką mogę zastąpić:

Moja Płyta MSI MS 7270

Czy musze wrzucić z takim samym oznaczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym wnosisz że twoja płyta mówi papa??? Bo to trochę dla mnie dziwne że płyta się "kończy" tzn działa czy już nie działa??

_________________________________________________

z tego co piszą to jest to płyta na Socket AM2 i z obsługą pamięci DDR2 więc ewentualnie takiej na podmianę trzeba szukać jak by twoja padła (aby nie było potrzeby wymieniać pozostałego sprzętu w kompie), ale jak na mój gust to chyba u ciebie problem leży nie w płycie tylko ogólnie w "burdelu" w sterownikach i systemie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie-system po przeinstalce,wszystko sprawdzone,na płycie głównej

były spuchnięte 4-5 kondensatory,wymiana i dalej to samo

czyli po odpaleniu kompa wszystko rusza a obrazu na monitorze brak

dopiero jak się rozgrzeje po około 20 min. to za którymś tam restartem odpala obraz

wszystko było podmieniane czyli zostaje karta......

Socket AM2 i z obsługą pamięci DDR2

ale koniecznie musi być o tych symbolach SMI SM 7270?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie musi to być ten sam model, może być każdy byle płyta miała socket AM2 pod twój procesor (choć twój procek jest już stary i każda nowa płyta powinna go obsłużyć), SATA pod dysk , PCIe pod kartę graficzną oraz DDR2 pod twoje pamięci.

_________________________________________________

może być nawet taka, jeśli oprócz karty graficznej nic więcej nie posiadasz na PCIe (w starej miałeś 2xPCIe):

http://allegro.pl/asus-m2r-fvm-vp-s-nowa-12m-maskownica-sterownik-i1806913273.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie musi to być ten sam model, może być każdy byle płyta miała socket AM2 pod twój procesor (choć twój procek jest już stary i każda nowa płyta powinna go obsłużyć), SATA pod dysk , PCIe pod kartę graficzną oraz DDR2 pod twoje pamięci.

_________________________________________________

może być nawet taka, jeśli oprócz karty graficznej nic więcej nie posiadasz na PCIe (w starej miałeś 2xPCIe):

http://allegro.pl/asus-m2r-fvm-vp-s-nowa-12m-maskownica-sterownik-i1806913273.html

ale w tej karta graficzna jest zintegrowana-dobrze myślę?

Ja mam GF 7300 dokładaną :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekalkuluj czy jest sens ładowac w starego kompa, ja niedawno też pożegnałem płyte główną, zamiast szukać takiej samej, kupiłem nową baze, czyli procek plyte i pamięc reszte przełozyłem z swojego, 1300zł wydane ale komp nowy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...