Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Niewłaściwa norma oleju


marekcamaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem forum i dowiedziałem się ze mam zalany zły olej do silnika a mianowicie Castrol Magnatec Diesel 5W-40 z norma 505.00. Zrobiłem na nim 8k km. Jutro już zarezerwowana wymiana no ale...

Teraz pytanie czy muszę się martwić pompowytryskami ? Może sa jakieś specyfiki czyszczące? Czy może nowy olej je przesmaruje?

Autko ma zrobione 165k km, silnik chodzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądałem forum i dowiedziałem się ze mam zalany zły olej do silnika a mianowicie Castrol Magnatec Diesel 5W-40 z norma 505.00. Zrobiłem na nim 8k km. Jutro już zarezerwowana wymiana no ale...

Teraz pytanie czy muszę się martwić pompowytryskami ? Może sa jakieś specyfiki czyszczące? Czy może nowy olej je przesmaruje?

Autko ma zrobione 165k km, silnik chodzi idealnie.

zmien olej na wlasciwy i powinno byc wszytsko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ten olej jest zły tak jak uważasz. Ja specjalnie zalałem 5W40 do swojego TDI ponieważ często latam z prędkościami max i uważam że jest lepszy od 5w30, ma lepsze właściwości smarne w wyższych temperaturach. Przynajmniej tak mnie uświadamiali ludzie bo nie wiedziałem jaki wlać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ten olej jest zły tak jak uważasz. Ja specjalnie zalałem 5W40 do swojego TDI ponieważ często latam z prędkościami max i uważam że jest lepszy od 5w30, ma lepsze właściwości smarne w wyższych temperaturach. Przynajmniej tak mnie uświadamiali ludzie bo nie wiedziałem jaki wlać

a zdajez sobie sprawe o czym napisales?

co innego lepkosc wg SAE 5w40 co innego norma 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy jutro Autko dostanie nowe płyny i przegląd co roczny, polecam dla ludzi mieszkających w UK. Audi ASO ma darmowy przegląd jak wykupicie service.

Czasem można pokochać Ubezpieczalnie w UK :) Jutro będzie wstawiana nowa przednia szyba :) 60 GBP :) powód: pękniecie długości 3mm na dole szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...