Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Ściąga w prawo


grzes791

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie

mam problemik a więc moja adzia ściąga w prawo i przy pełnym skręcie w lewo popiskuje prawe koło dodam ze zrobiłem geometrię ale niestety bez zmian w zawieszeniu nie ma zadnych luzów tak że ja nie wiem co to moze być pomocy!!![br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 15:38_________________________________________________i jeszcze jedno pytanko przy ruszaniu do przodu i do tyłu słyszę pojedynczy stukot taki metaliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

mam problemik a więc moja adzia ściąga w prawo i przy pełnym skręcie w lewo popiskuje prawe koło dodam ze zrobiłem geometrię ale niestety bez zmian w zawieszeniu nie ma zadnych luzów tak że ja nie wiem co to moze być pomocy!!![br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 15:38_________________________________________________i jeszcze jedno pytanko przy ruszaniu do przodu i do tyłu słyszę pojedynczy stukot taki metaliczny

Apropo tego pojedynczego stukotu to może to być przegub, zaczyna siadać :naughty: Co to ściągania to może masz za mało powietrza w oponie? :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stukotu-może też być luz na łączniku stabilizatora-często słyszalne podczas zmiany biegów

co do ściągania-podnieś auto i sprawdź,czy koła tak samo się obracają,jeśli prawe stawia opór-zobacz ,czy zacisk hamulca się nie zaciął i nie blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stuku to nie wiem co to jest bo on występuje tylko przy ruszaniu w obie strony a jak wezne np na ręczny i próbuję ruszac jest cisza nic nie stuka co do zacisku zaraz sie za to zabiorę bo nawet czasami jak hamuję to słuszę takie jakby buczenie i czuje dziwne drgania z okolic prawego koła[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 11:09_________________________________________________no jestem juz po zabiegu koła kręcą sie oba tak samo bez żadnych oporów tak że dalej oczekuję na jakies propozycje [br]Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 11:32_________________________________________________cisnienie w kołach jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak co do popiskiwania opona od wewnętrznej strony ma bardzo duzy felc i przy skręcie do oporu zachodzi na felgę i dlatego popiskuje co do sciągania geometria jest idealnie ale nadal sciąga w prawo lecz gdy zjade na lewy pas ruchu to sciąga w lewo więc powiedzmy ze wina jest w naszych drogach choć do końca mnie to nie przekonuje. Z mojej strony to tyle jezeli ktoś ma jeszcze jakies pomysły chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachylenie jest pożądane żeby woda spływała z drogi(redukcja aquaplaningu). Wygląda na to że ściąganie to nie uszkodzenie ale reakcja na pochylenie drogi. Sprawdzę u siebie jazdę "pod prąd" bo też mi lekko ciągnie w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bite autko? :kox: Ale to by wykluczała geometria. Sam miałem podobny problem, z tym ze z innym autem, nie moja audi i na pozór opony które były bardzo bardzo dobre(roczne) po prostu, jedna się szybciej użyła i ściągało :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było osiowanie i osiowanie kontrolne, oba z kontrolą ciśnienia. Właśnie sprawdziłem, moje autko minimalnie "idzie" za nachyleniem drogi. Po lewej (pod prąd) znosi w lewo. Są też nienachylone odcinki drogi osiedlowej gdzie idzie w miarę prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...