Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Czy jest różnica w dwumasie w BFB i BEX quattro?


?uki1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule: czy jest różnica w dwumasie do A4 B6 1.8TQ BFB i BEX???

Pytam ponieważ chce kupić mocniejszy zestaw dwumasu ze sprzęgłem. Dostawca napisał mi, w odp. na to pytanie, że ten zestaw jest do quattro, a o kodzie silnika nie ma info. Więc czy taki zestaw będzie pasował obojętnie do którego modelu (BFB i BEX)? Ja posiadam BFB quattro.

Poniżej link z omawianym zestawem:

http://www.ecstuning.com/Audi-B6_A4-Quattro-1.8T/Drivetrain/Clutch/ES5488/

Prosze o odp. osób które się na tym znają, a nie tylko z domysłów albo ze słyszenia mają jakieś info.

Z góry dzięki :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Etki dwumas i docisk do BEX nie występował w żadnej innej wersji 1.8T takie same są tylko tarcze. Robiłem u siebie nie dawno sprzęgło i też miałem problem, bo nie którzy sprzedawcy twierdzili, że nie ma różnicy. W wyglądzie napewno nie ma, ale dwumas i docisk do BEX ma inne numery.

Kupiłem zestaw w serwisie, po problemie. Docisk tarcza i łożysko 1250zł nie ma tragedii.

Nie wiem czy dobrze widzę, bo piszę z komórki, ale czy w tym zestawie z linku to nie jest czasem zwykłe koło zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świat 1,8T dopiero wchodzę.... w 1,9 jak włożyłem kiedyś jednomas zaczęły występować drgania przy ruszaniu i w pewnym przedziale obrotów. Jeżdżę znów na dwumasie. Ten jednomas z aukcji jest lżejszy co relatywnie będzie przekładało się na szybsze wkręcanie na obroty, nie wiem jak z drganiami, musiał byś uderzać do chłopaków co dłubią ostro 1,8t :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świat 1,8T dopiero wchodzę.... w 1,9 jak włożyłem kiedyś jednomas zaczęły występować drgania przy ruszaniu i w pewnym przedziale obrotów. Jeżdżę znów na dwumasie. Ten jednomas z aukcji jest lżejszy co relatywnie będzie przekładało się na szybsze wkręcanie na obroty, nie wiem jak z drganiami, musiał byś uderzać do chłopaków co dłubią ostro 1,8t :hi:

Taki jest zamysł żebby auto lepiej sie wkrecało na obroty. Ale czy to, że jest to jednomas bedzie źle wpływało na auto.

Znasz kogoś kto tak ostro dłubie??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół forum :wink4:

A jest ktoś kto wkładał do siebie w 1.8t lekki jednomas i czy mógły się podzielić doświadcczeniami

I na 100% jesteście pewni że to jednomas[br]Dopisany: 24 Wrzesień 2011, 17:39_________________________________________________I czy polecacie wkladanie czegoś takiego czy nie :mysli:

A czytaliście opis czy tak na oko oceniacie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz do CoLo z tego co mi mowil zmiana na plus tylko on przerabial zamach z audi 80 i docisk custom :)

Dzięki za info :notworthy::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...