Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Nie odpala po dłuższym postoju


Konradgiee

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomozcie co moze byc nietak autko (golf IV TDI 130hp, 2000r) stalo jezdzilo normalnie pozniej stalo tydzien (pod chmurka)i niechce teraz zapalic, nieswieci nawet kontrolka od swiec. Kreci normalnie paliwo jest.

Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś że chodzi o obroty silnika podczas rozruchu że stary rozrusznik nie daje już rady (lub aku jest słaby) i są za małe obroty i nie pojawia sie dawka startowa i pisali że trzeba albo zmienic aku, regenerować rozrusznik albo zmienić mapy (dawkę startową) ale nie jestem pewnien w jakich to silnikach tdi (oznaczeniach)występował ten problem napewno były to TDI PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci nie świeci kontrolka świec żarowych (nie mignie po przekręceniu kluczyka), to sterownik silnika nie ma zasilania i nie odpalisz. Do sprawdzenia bezpieczniki i ewentualnie jakieś dokładane odcięcie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki posprawdzane i nic przekrecam stacyjka , kontrolka od swiec niezapala sie.Krecenie nic niedaje - nieodpala.

Wiem ze to wrozenie z fusow ale niemam mozliwosci podlaczenia kompa narazie. Ma ktos jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaga nie podlaczysz na zgaszonym silniku :good:. Skoro nie swieci Ci sie kontrolka od swiec, bardzo mozliwe, ze przekaznik sterowania silnikiem Ci padl. Nie wiem jaki numerek jest w Golfie. Moj ojciec stanal na trasie ( Audi A3 ). Okazalo sie, ze powodem problemu byl zimny lut wlasnie w tym przekazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...