Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Podsufitka czy warto od nowa okleić


lukapor

Rekomendowane odpowiedzi

Nic trudnego, 2 miechy temu oklejałem na nowo i wyszło tak jak fabryka :) podstawą jest materiał na gąbce i klej na pędzel bądź w spray( chyba ze masz sprężarkę i pistolet to wtedy klej na pistolet). Odkręcasz rączki, daszki p/słoneczne. Demontujesz oświetlenie kabiny(po zdjęciu tej szybki masz 2 śrubki) przednie,środkowe i tylne słupki( z tyłem uważaj bo są delikatne) i podsufitka trzyma się wtedy na samych uszczelkach od drzwi, po kolei wyciągasz ją spod tych uszczelek, składasz siedzenia przednie ( wtedy będzie łatwiej) i powoli wyciągasz sufit przez drzwi przednie pasażera ( będzie ciasno ale da się). Potem czyścisz podsufitkę ze starej gąbki i kleisz nową. Nic trudnego, wystarczy odpowiednio ponaciągać materiał i po wszystkim. Składasz w odwrotnej kolejności ( z tyłu przy szybie masz taki rant w który należy odpowiednio włożyć podsufitkę by nie odstawała). Ja dodatkowo oklejałem przednie słupki, wszystko bez pośpiechu zajęło z 3h. Aha materiał ( 2mb i sporo jeszcze zostało) i klej ( kupiłem w puszcze na pistolet ale rozprowadziłem bez problemu pędzlem) brałem u sprzedawcy z allegro: tapicerski-sklep. Mam nadzieję że pomogłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawą jest materiał na gąbce

Z tym bym był ostrożny - materiał na gąbce ma większą sztywność i nie do końca da się ładnie ponaciągać.

Może pokażesz zdjęcia swojej podsufitki , najlepiej okolice rączek, słoneczek i panelu od oświetlenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem u sprzedawcy z allegro: tapicerski-sklep. Nie mam foto ale na 200% materiał jest idealny do naciągania np. przy rączkach i zero zmarszczek, z alcantarą jest o wiele trudniej gdyż to ona jest sztywna, z resztą kolego raggaman siedzisz w tym interesie po uszy i czaisz temat :)[br]

http://allegro.pl/sam01-tkanina-obiciowa-samochodowa-podsufitka-1-50-i1848917710.html

brałem taki materiał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się zgadzam..ten materiał idealnie się naciąga ( gęstość splotu włókien ) Alcantara na gąbce to tylko do równych powierzchni, a nawet jest ciut za gruba gąbka w stosunku do ori gąbek na suficie co przeszkadza bo strasznie się załamuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcantara na gąbce to tylko do równych powierzchni, a nawet jest ciut za gruba gąbka w stosunku do ori gąbek na suficie co przeszkadza bo strasznie się załamuje :wink4:

tu też się zgadzam bo próbowałem obklejać kiedyś coś tam alcantarą i to ciul nie robota jak się nie ma wprawy :decayed: a ten materiał co podałem jest idealny na sufit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawa wprawą..ale chwila nieuwagi, palec w kleju i już jest kicha. Pilnować się trzeba cały czas :wink4:

Druga sprawa to kleić materiał na gąbce trzeba szybko..bo niektóre kleje sprawiają, że gąbka puchnie :good:

Ja robiłem podobnym materiałem sufit do Jaguara, ciężko było..ale dało radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tą pseudo-alcantarę z alegro i ona jest do niczego, z resztą jaka cena taki towar :thumbdown: Może wiesz czy ori alcatara jest jakaś miększa? Np taka co często w paskach b5fl jest na fotelach jest super, ale czy taką idzie gdzieś dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tą pseudo-alcantarę z alegro i ona jest do niczego, z resztą jaka cena taki towar :thumbdown: Może wiesz czy ori alcatara jest jakaś miększa? Np taka co często w paskach b5fl jest na fotelach jest super, ale czy taką idzie gdzieś dostać?

jest bardziej miękka, jest sporo grubsza, ma inny - trwalszy splot włókien. Wszystko jest pięknie..tylko cena 300 zł za metr bieżący netto trochę odpycha :decayed:

Taką alcantarę dostaniesz u nas na rynku bez problemu :wink4:

TO co jest na allegro to Turcja/Chiny..co rzut to inny odcień koloru podstawowego :kwasny::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można się dowiedzieć co to za klej i gdzie można go kupić ??

w mojej A4 w kilku miejscach się odlkleja i nie wiem jak z tym sobie poradzić :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odświeżyć temat.

Proszę wypowiedzcie się, bo nie wiem czy o tym "dobrym" materiale była poprzednia rozmowa.

http://allegro.pl/sam312-tkanina-samochodowa-czarna-podsufitka-boki-i4683876109.html

Dodatkowo mam pytanie czy ktoś ma patent na te plastikowe słupki? Jakaś farba? Czy tez materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...