Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Stuki podczas ruszania


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest podobny objaw już od dluzszego czasu. Przy ruszaniu slychac, jak by ktos udezal w podloge :disgust:.

Wymienilem caly zawias, laczniki stabilizatora kompletne drazki z koncowkami i nic ;(

Teraz zbieram się do poduszek pod skrzynia biegow (i silnikiem wczoraj zauwazylem że guma już z racji wieku zaczyna murszec )i kompletnej dwumasy że sprzeglem.

Jezelichcecie wyeliminowac uszkodzenie zawieszenia jako przyczyne stukow pukow trzeba podniesc samochod i szarpiac za kolo w kazdej z mozliwych plaszczyzn. Jeżeli nie ma luzow zawias jest :good: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliście luzy koła? Mi pukało przy ruszaniu jak i zdejmowaniu nogi z gazu, takie pojedyncze pukniecie. Mechanik podniósł auto i okazało się, że jedno koło ma spore luzy (szarpał nim na boki). Po czym zdjął dekielek i się okazało że ta duża śruba pod dekielkiem nie była dokręcona!! :wallbash: .. A wymieniłem wszystkie wahacze z przodu (fakt, były już dość doświadczone) i szykowałem się na poduszkę..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze muszę pdoduszkę silnika lewą zmienic, jak sie do tego zabrac?? Za co podnosic i na jaką wysokośc, na co zwrócic uwagę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem przyczyne. Były to poduszki silnika. Dopiero po wykręceniu było widac jakie sa popękane.

Panowie jeszcze muszę pdoduszkę silnika lewą zmienic, jak sie do tego zabrac?? Za co podnosic i na jaką wysokośc, na co zwrócic uwagę??

do lewej jest super dostep. odkrecasz, podnosisz za miske i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miska jest metalowa ja podłożyłem jeszcze kawałek drewna między lewarek a miske to rozłożyło siłę

moja miska spawana więc się troszkę obawiam za nią podnosić.

Pytałem w intercarsie i są dwie poduszki w ich ofercie. Jedną za 96 zł druga za 288 zl. I teraz dylemat. Czy ta tańsza wytrzyma i czy nie będzie przenosić drgań. Chyba inter cars dziadostwa by nie sprzedawal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miska jest metalowa ja podłożyłem jeszcze kawałek drewna między lewarek a miske to rozłożyło siłę

moja miska spawana więc się troszkę obawiam za nią podnosić.

Pytałem w intercarsie i są dwie poduszki w ich ofercie. Jedną za 96 zł druga za 288 zl. I teraz dylemat. Czy ta tańsza wytrzyma i czy nie będzie przenosić drgań. Chyba inter cars dziadostwa by nie sprzedawal .

powiem tak...mi stukalo ale tak naprawde delikatnie i okazalo sie, ze gumy na lacznikach stabilizatora mialy juz swoj koniec :gwizdanie:

Powyzej bylo pytanie odnosnie grubosci stabilizatora...tak jest jednakowej szerokosci na "calej" dlugosci, ale sa dwa wymiary stabilizatorow a ogolnie trzy rodzaje stabilizatorow...

1. 26.8mm przod i 15 tyl

2. 29mm przod i 17 tyl

3. oraz 29mm przodi 17 tyl, tylko ze te sa pelniejsze, bo z RS-a

a wspominajac o gumach na stabilizator, to ich wymiana zaskutkowala błogą cisza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miska jest metalowa ja podłożyłem jeszcze kawałek drewna między lewarek a miske to rozłożyło siłę

moja miska spawana więc się troszkę obawiam za nią podnosić.

Pytałem w intercarsie i są dwie poduszki w ich ofercie. Jedną za 96 zł druga za 288 zl. I teraz dylemat. Czy ta tańsza wytrzyma i czy nie będzie przenosić drgań. Chyba inter cars dziadostwa by nie sprzedawal .

w żadnym wypadku nie kupuj tych tańszych. Albo uzywka ori albo nowa lemforder. IC sprzedaje cześci różnych producentów, od topran po lemforder. Topran mozna uznać za dobre częsci?? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do poduszek, to rzeczywiscie chyba wolalbym uzywke :gwizdanie: ,bo jak dla mnie troche smieszna...ta cena 96 zl za poduszke. Tyle to kosztuje porzadna poduszka do polo z 91-94 roku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innym sklepie i mają febi za 205 zł. Wolę dołożyć i kupic oryginał. A apropo firmy topran to np przeplywomierze do opla (w moim przypadku omegii) nie mają sobie równych. Miałem omege z tendencja do kichania w dolot na lpg . Przeplywomierz bosch siadał po dwóch strzałach a topran że 60 przeżył i dalej hula .

Panowie znalazłem http://m.allegro.pl/przedmiot,lemforder-poduszka-silnika-lewa-audi-a4-a6-passat,1907387682.html jak myślicie warto? Po czym poznać że to oryginał ? Na częściach lemfordera są jakie dylematy logo itp? 182 zł jakoś podejrzane jak na ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innym sklepie i mają febi za 205 zł. Wolę dołożyć i kupic oryginał. A apropo firmy topran to np przeplywomierze do opla (w moim przypadku omegii) nie mają sobie równych. Miałem omege z tendencja do kichania w dolot na lpg . Przeplywomierz bosch siadał po dwóch strzałach a topran że 60 przeżył i dalej hula .

Panowie znalazłem http://m.allegro.pl/przedmiot,lemforder-poduszka-silnika-lewa-audi-a4-a6-passat,1907387682.html jak myślicie warto? Po czym poznać że to oryginał ? Na częściach lemfordera są jakie dylematy logo itp? 182 zł jakoś podejrzane jak na ori?

to jest lewa. Prawa jest olejowa i jest troszke drozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest lewa. Prawa jest olejowa i jest troszke drozsza.

no i ja lewą potrzebuje. po czym poznac ori lemforder??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie mają zeszlifowany napis vw audi

zgadza sie i ma obowiazkowo pisac made in germany...bez tego nie kupuj :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha ok. A tak na marginesie to przy wymianie lewej poduszki muszę poluzować prawa i ta przy skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz...wymienia sie parami,no przynajmniej powinno :gwizdanie: (bynajmniej ja tak robilem,robie i bede robic), wiec jak lewa od skrzyni to i prawa. Tak samo sie robi jak wymieniasz wahacze (itd.) tzn. tu wystarczy cwiartkami. Np.lewy gorny przod jest do wymiany, to i prawy tez wymieniamy,bo ten prawy jest juz slabszy i zacznie lada chwila stukac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...