Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Prośba o analizę logów


Haimon

Rekomendowane odpowiedzi

Statyczne Basic Settings:

Log ( 000)

Log ( 011)

Log ( 003,003)

Statyczne:

Log ( 003)

Log (000,000,000,000)

Log (007)

Log (001)

Log (014)

Log (023)

Log ( 004)

Log (013)

Log ( 018)

Dynamiczne:

Log (004)

Log (001)

Log (010)

Log (003)

Log (008)

Log (011)

Log (000)

Z góry serdecznie dziękuję :)[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2011, 00:05_________________________________________________Dopiero zauważyłem, niektóre grupy logowałem kilka razy myśląc że vag-com nadpisuje pliki, a z tego co widzę dopisywał wiersze do istniejących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze nic niepokojącego.

jedynie synchronizacja do poprawki.

ale niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zacząłem sam je rozkminiać na podstawie topicu "Diagnostyka TDI" i wygląda być ok. Co prawda pierwszy raz robiłem logi i nie wiem jakie mogą być odstępstwa od wartości pożądanych do wartości rzeczywistych w poszczególnych grupach, bo jakieś wahania są.

Generalnie robiłem logi przez to że nie kiedy samochód łapał muła. Nie była to jakaś znaczna utrata mocy, ale nieraz lepiej się wkręca w obroty, a nieraz jest mu ciężej co najmniej jak by ciągnął coś na holu;/ Myślałem że to zależne od temperatury zewnętrznej ale jest coraz zimniej a jemu nadal zdarzają się takie zawiehy;/

Albo to tylko moje wrażenie albo to dotyczy wsystkiego, ciężej chodzi wspomaganie hamulce też nie są takie "bystre";), a nie raz się wsiada i aż się chce zapi...... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz sporo syfu w sprezarce. Dlatego regulacja cisnienia doladowania mocno swiruje.

Masz dwa wyjscia... wyjac turbo i wyczyscic lub pojezdzic ostrzej przez tydzien/dwa i znow powtorzyc logi dynamiczne.

Kąt synchronizacji obowiazkowo do podregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć dwa słowa więcej o kącie synchronizacji, lub podać linka żeby doczytać? Bo nie za bardzo wiem o co chodzi :mysli:

Turbo spróbuję przegonić, bo na codzień głównie jazda miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blok 004 pozycja 4 (powinno być zero )

ustawia sie na tzw. fasolkach wałka rozrządu (koło paska rozrządu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pdfa jak to zrobić: http://chomikuj.pl/maniu465/opisy+porady+audi+vw/Ustawianie+kata+synchronizacji+PD+Pompo+wtryski,440961942.pdf

Wpisz sobie w google kąt synchronizacji to wyskoczy ci sto stron z tym związane. Na forum też jest sporo porad jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka do pdf'a, wszystko bajecznie prosto opisane, wieczorem się za to wezmę:)[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2011, 12:43_________________________________________________Pogooglowałem trochę o tym, i na forum passata wyczytałem że ustawienie kąta na minus wpływa pozytywnie na dynamikę. Kombinować z innymi ustawieniami czy ustawiać jak najbliżej 0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak, żeby na wolnych obrotach było 0.0/ -0.6. Zawsze możesz spróbować kilu ustawień i ocenić czy jeździ się lepiej na którejś wartości w porównaniu do pozostałych:). Na forum ktoś opisał, że auto ma lepszą dynamikę w przedziale od -2.2 do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno szybkie pytanie. Ustawiamy kąt jednocześnie podglądając jego wartość na vagu i przy pożądanej skręcamy? Czy ustawiamy na pałę, skręcamy sprawdzamy a jak źle to od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiamy kąt jednocześnie podglądając jego wartość na vagu i przy pożądanej skręcamy?

Wiadomo ze tak jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt synchronizacji obowiazkowo do podregulowania.

W nawiązaniu do powyższego jak auto wyglądało ze spalaniem?

Robiłeś za swojej kadencji rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam udokumentowaną wymianę przez poprzedniego właściciela, do wymiany jest 25tys. Spalanie trasa 5,5-6 w zaleznosci od stylu jazdy. Miasta nie miałem nigdy okazji dokłądnie przeliczyć, ale w trybie 50/50 6.3-6.6. Wydaje mi się że w ostatnim czasie spalanie trochę wzrosło, aczkolwiek opieram to o fis bo nie tankowałem pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blok 004 pozycja 4 (powinno być zero )

ustawia sie na tzw. fasolkach wałka rozrządu (koło paska rozrządu)

a z tego co pamietam to w PD nie loguje sie tej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blok 004 pozycja 4 (powinno być zero )

ustawia sie na tzw. fasolkach wałka rozrządu (koło paska rozrządu)

a z tego co pamietam to w PD nie loguje sie tej grupy.

zle pamietasz ... nie loguje sie 004 BS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...