Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Różnica miedzy przetwornicą valeo 12pin a 4 pin


bednar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy potrzebuje rady kogoś kto sie na tym zna albo robił już coś takiego. Padła mi przetwornica valeo 12pin i po rozeznaniu sie w cenach mam kilka pytań do was. Po 1 czym różni sie valeo 12 pin od 4 pin w działaniu tzn chodzi mi np. o to samopoziomowanie reflektorów lub o xenony lub bi-xenony? Po 2 czy da sie zastąpić tą 12 pinowa tą 4 pinowa wymieniając tylko tą kostkę łączącą przetwornice z instalacja auta i wszystko będziecie działać? Po 3 czy na kompie nie będzie żadnych błędów. Po 4 dlaczego do tej 12 pin z instalacji auta do przetwornicy idą tylko 2 kabelki skoro tam jest tyle pinów? Po 5 jak się to da zrobić to gdzie dostać tą kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zamieniac przetwornice 12 na 4 pinowa. Nie ma zadnych bledow, wszystko w lamipe dziala. Przetwornica 4 pinowa jest duzo cieńsza niz 12 pinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Koszalinie jest facet który naprawia przetwornice, wysyłasz mu przetwornice i za 100zł naprawia. W necie i na allegro można znaleźć jego ogłoszenia. 4 pinowe i 12 pinowe są takie same, można je zamiennie stosować. Z samopoziomowaniem nie będzie problemu bo za to odpowiedzialna nie jest przetwornica a osobny moduł z dwoma czujnikami na wahaczach. Do przetwornicy idą tylko 2 kabelki bo jest to zasilanie przetwornicy, czyli masa i +12V. Wystarczy wymienić wtyczkę i wszystko będzie śmigać. O ile dobrze kojarzę to te przetwornice różnią sie kształtem, jedna z nich ma takie wybrzuszenie, przez co pasuje do zwykłych lamp xenonowych a do bixenonu nie podejdzie. Przetwornica do bixenonu jest cieńsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pinowe i 12 pinowe są takie same, można je zamiennie stosować.

Nie do konca. Nie wlozysz 12-pinowej przetwornicy do lampy bixenonowej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. Nie wlozysz 12-pinowej

dokładnie, chodziło mi o samą funkcjonalność, rozmiarami się różnią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości jak Ci się popsuła przetwornica? mi lampa parowała bo nie miałem dobrze zamknięte pokrywy z tyłu i raz zebrało sie za dużo wilgoci i było przebicie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak. Po zakupie mojego kochanego auta stwierdziłem ze chyba trzeba by było wymienić palniki no i wymieniłem ale niestety połaszczyłem sie na te super oryginały w super cenie z allegro. To ze to nie były oryginały wiedziałem już oglądając zdjecia na allegro ponieważ nr produkcji na np 2 palnikach były takie same ale pomyślałem sobie a co tam może bedzie dobrze... no i niestety nie było po tygoniu padła przetornica i po 4 tyg znowu padła ta nowa. Pomyślalem ze to może dlatego że używka ale ze jestem dociekliwy to pojechałem do takie zaprzyjaźnionego elektryka i on po paru jakiś swoich pomiarach powiedział ze to palnik robi jakieś zwarcie pojechałem do 2 ele i to samo pojechałem do kolesia od ksenonów a on odrazu do mnie jakie palniki i skad no to ja ze z allegro a on do mnie mówi zebym kupił oryginały bo mieli z 10 takich przypadków z tymi palnikami allegro i zawsze po wymianie po niedługim czasie paliły sie przetwornice także teraz juz zakładają tylko oryginały bo mieli pełno nieprzyjemności z tego powodu. Także wniosek z tego taki ze chcąc zaoszczedzić na palnikach musze kupic po raz 3 przetwornice i do tego jeszcze raz palniki ale teraz już oryginalne osram za około 350 zl szt :> :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z nie oryginalnymi palnikami często jest tak ze pobierają większy prąd przez co przetwornica siada;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Koszalinie jest facet który naprawia przetwornice, wysyłasz mu przetwornice i za 100zł naprawia. W necie i na allegro można znaleźć jego ogłoszenia. 4 pinowe i 12 pinowe są takie same, można je zamiennie stosować. Z samopoziomowaniem nie będzie problemu bo za to odpowiedzialna nie jest przetwornica a osobny moduł z dwoma czujnikami na wahaczach. Do przetwornicy idą tylko 2 kabelki bo jest to zasilanie przetwornicy, czyli masa i +12V. Wystarczy wymienić wtyczkę i wszystko będzie śmigać. O ile dobrze kojarzę to te przetwornice różnią sie kształtem, jedna z nich ma takie wybrzuszenie, przez co pasuje do zwykłych lamp xenonowych a do bixenonu nie podejdzie. Przetwornica do bixenonu jest cieńsza.

Też mi padła przetwornica i wysłałem ją do tego gościa - naprawił bez problemu za 111 zł z przesyłką i właśnie czekam na paczkę od niego.

Ciekawe jest to, że próbowałem kupić nową przetwornicę 12 pinową i z tego co się dowiedziałem to w ogóle ich nie produkują... A za używki w cenach 300-400 zł to ja dziękuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...