Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Turbina A4 97r.


tomamiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w którym miejscu silnika (A4 1.9 TDI 110 KM Avant 97r.) znajduje się turbina ??? Mam wyciek oleju pod filtrem powietrza zaraz za reflektorem od strony pasażera i zastanawiam się czy to nie wyciek przypadkiem z turbiny, zwłaszcza że ostatnio samochód traci moc (najczęściej na trasie ) na rozgrzanym silniku. Wyłączenie i włączenie silnika z powrotem daje na chwilę poprawę. Na pewno turbina jest do czyszczenia, tylko martwią mnie te wycieki koło filtra powietrza, czy tu jest turbina ???

Dzięki

Pozdrawiam

Tomek

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mokro od oleju to może też być przyczyna że masz węża pękniętego od dolotu i przez dziurę dmucha powietrzem z olejem i ma za małe doładowanie i wchodzi w tryb awaryjny. Zanim podjedziesz do mechanika i odpowiednio cie skasuje podjedz na spota w Krk i niech chłopaki zajżą z kąd cieknie bo jak mechanik wyczaji że nic nie kumasz to możesz miec spore wydatki albo możesz podjechać co chrzanowa na spot i sprawdzi sie nie masz daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDUAL dobrze Ci radzi, chyba że masz u siebie w domu kanał to zerknij na wąż wychodzący z turbo w dół, może uda Ci się zlokalizować w którym miejscu strzelił :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Dzisiaj zauważyłem olej nawet na masce od strony silnika w miejscu właśnie filtra powietrza. Wygląda na to, że tryska olejem na maskę, chociaż przy włączonym silniku na wolnych obrotach nic nie widać Chyba poważniejsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Dzisiaj zauważyłem olej nawet na masce od strony silnika w miejscu właśnie filtra powietrza. Wygląda na to, że tryska olejem na maskę, chociaż przy włączonym silniku na wolnych obrotach nic nie widać Chyba poważniejsza sprawa.

na wolnych nic nie zauważysz bo jest za małe ciśnienie. Niech ktoś zrobi przegazówke a ty tam obserwuj ale i tak pewnie wiele nie zobaczysz ale spróbować możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...