Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ładowanie aku a poduszki.


estepe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: Czy mozna bedpiecznie odlaczyc akumulator aby naladowac go prostownikiem? Chodzi mi o to ze chodzą słuchy ze jak ma sie poduszki powietrzne to nie wolno ladowac aku lub odlaczac poniewaz moga wystrzelic, lub czy moze sie cos stac z imobilajzerem lub czyms innym po odlaczeniu aku? Mam dzis taki problem ze grzebalem cos w bagarzniku dosc dlugo i auto nie odpalilo oraz co najdziwniejsze wyzerowal mi sie licznik przejechanych kilometrow (ten oczywiscie co sie go zeruje guzikiem), kontrolki sie zalpalaja oczywiscie tak jak nalezy ale jak przekrecam kluczyk na zaplon to slychac takie strzelanie (pewnie rozrusznik nie dostaje napiecia takiego jak tzreba z powodu rozladowanego aku). Bynajmniej mam nadzieje ze to tylko akumulator :confused4: Szukalem w szukajce ale nic na ten temat nie pisze. Pomóżcie koledzy, dzieki wielkie... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie tak do końca. O ile jest to ładowarka dobrej klasy z zabezpieczeniem przed wzrostem napięcia - to tak, natomiast gdy jest to samoróbka, a do tego jest walnięty akumulator /przerwa na jednej celi/ to odradzałbym ładowanie przy podpiętym akumulatorze. Takie samoróbki dają na wyjściu czasami ponad 20 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ładuje na podpiętym aku do samochodu i nigdy nie miałem żadnych problemów.Jedynie odkręć korki aby nie wystrzelił. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...