Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Ile za szkode całkowita


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam pytanie odnosnie szkody calkowitej niedano kupilem audi a4 B5 2,8 V6 174 konie Quattro i Pewna pani wjechala mi w tylek szkoda calkowita na bank ile teraz laca za szkode calkowita auto mialem bogato wyposarzone

KODY Z NAKLEJKI:

X0A = National sales program germany

B0A = Poj. bez szczególnych krajowych wymogów techn.

C1L = Felga aluminiowa 7 jx16h2 et45 5/112

G0Q = 5-biegowa aut. skrzynia biegów

H6U = Opony 205/55 r16 91w

J0F = Battery 320 a (70 ah)

M78 = 6-cylindrowy silnik z wtryskiem 2,8ltr. litera kodowa

Q1D = Fot. sport.

1AH = Abs i eds

1G3 = Kolo zapasowe normalne zamiast dojazdowki

2PV = Kierownica skórz. do poduszki bezp.

3AF = Lusterko zew.(konwex),el.regulowane

3BS = Lusterko zewn. (asferyczne), elektr. ustawiane lewo kzl

T7X = 6-cylindrowy silnik z wtryskiem 2,8ltr. litera kodowa

3S0 = Bez poręczy dachowych

4UE = Lewo/prawo

0G2 = Automatyczna skrzynia biegow

8AE = Radio "delta"

8GL = Alternator

8RY = GłoŚnik z syst.dŹwiękowym bose

1LB = Faustsattelbremse przod

3FA = Bez wkładu dachu (dach pełny)

1BA = Pakiet zawiesz. komfortowe

audi1.jpg

audi.jpg

Zdjec po kolizji jeszcze nie mam bo nie mialem czasu ich zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to będzie szkoda całkowita tak jak piszesz to nie spodziewaj się kokosów, poczytaj inne podobne wątki to zobaczysz, że szkoda całkowita to wymysł firm ubezpieczeniowych na którym zarabiają.

Auto wycenią Ci na +/- 9 tys. to co zostało z auta na +/- 5 tys. więc dostaniesz +/- 4 tys.

To co się da sprzedaż na własną rękę i może jakoś na tym wyjdziesz ale napewno nie zarobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda całkowita to koszt naprawy samochodu powyżej 70% wartości rynkowej

dostaniesz odszkodowanie w wysokości wartości rynkowej samochodu minus koszt pozostałości

także wszystko zależy od tego na ile Ci wycenią wartość rynkową i pozostałości :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanizaja wartosc auta zanizaja wartosc szkody tj cena czesci wg mojego kosztorysu byla mniejsza niz zamiennik z allegro. auto nie bylo nigdy bite wiec wnioskuje o powrot auta do oryginalnego stanu. rzeczozawca stwierdzil ze auto bylo bite. odwoluj sie na pewno ja poszedlem na powtorna wycene uczciwa wycene od odwolania minelo wczoraj 5 tygodni w piatek udaje sie do PZU jesli nie bedzie ustosunkowania sie do mojej sprawy, nadaje bieg sprawie w sadzie. szkoda calkowita bujda "calkowita" moje auto zostalo zanizone o 2 tysiace zl. zaproponowali sprzedaz przez platforme internetowa auto wg nich po uderzeniu warte 10,5 tyska a koles ktory chce kupic daje 8,5. totalna rzenada. aha i zwracaj uwage w kosztorysie na wyposazenie bo u mnie tez pewnych elementow nie uwzglednili a koles na infolini stwierdzil ze ja przy zawieraniu OC tego nie podalem. zabawny gosc czy nie?? podawal ktos z was kiedys przy OC elementy dodatkowego wyposazenia?? takie rzeczy stwierdza sie przy AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was mam pytanie odnosnie szkody calkowitej niedano kupilem audi a4 B5 2,8 V6 174 konie quattro i Pewna pani wjechala mi w tylek szkoda calkowita na bank ile teraz laca za szkode calkowita auto mialem bogato wyposarzone

Podałeś te mniej istotne dane do wyceny jakiejkolwiek szkody, czy to częściowej czy całkowitej :)

To pozwoli ew. na wycenę pojazdu w stanie nieuszkodzonym, a to tylko jeden z elementów ustalenia wysokości szkody - szkody całkowitej.

Przydałaby się ocena techniczna/protokół, to celem ustalenia kosztów naprawy - zakresu uszkodzeń.

Do szkody całkowitej koszty naprawy będą liczone wg. maksymalnych parametrów, do częściowej zamienniki, niska stawka za rbg i amortyzacja, tzw. urealnienie.

Jak już będziesz w posiadaniu jakichkolwiek dokumentów, ew. zdjęć "pozostałości", chętnie przeanalizuję.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...