Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Głośna praca silnika z rana


Kowal77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, od jakiegoś czasu zauważyłem że moja OOOO pracuje bardzo głośno zaraz po odpaleniu z rana, pracuje jak przysłowiowa sieczkarnia, takie dudnienie, nadmienie że ustępuje po zagrzaniu chociaż i tak moim zdaniem nie pracuje tak jak kiedyś, odpala bez problemu, mocy ma tyle co zawsze, olej wynmieniam regularnie, leje CASTROL EDGE do Turbo Diesli, co może być przyczyną? Pompowtryski? Ewentualnie proszę o podpowiedź w sprawie warsztatu gdzieś na Śląsku, który zajmuje się pompkami i nie zedrze ze mnie :)

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam. Poprawiło się mi po wymianie uszczelek na pompkach ale jeszcze trzeba by szklanki wymienić.nie przejmuje się tym zbytnio. Na wiosnę wymiana rozrządu to i się szklanki wymieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A olej spełnia norme 505 01? Z tym dudnieniem to juz wiele tematów było. Poszukaj to bedziesz miał odpowiedzi. Ja jak odpalam to czy zimny czy ciepły pracuje tak samo. Mysle ze coś masz juz uwalone i to kwestia czasu.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam. Poprawiło się mi po wymianie uszczelek na pompkach ale jeszcze trzeba by szklanki wymienić.nie przejmuje się tym zbytnio. Na wiosnę wymiana rozrządu to i się szklanki wymieni

a co to sa te "szklanki"?? ja tak bardzo sie nie znam na tych określeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram sie do mechanika od gruzlików, ma VASa więć poprzegląda wszystko, posłucha i może coś doradzi, zobaczymy, napisze jak coś będę wiedział więcej.[br]Dopisany: 10 Październik 2011, 13:32_________________________________________________Witam,

Byłem wczoraj u mechaniora, posprawdzał urządzeniem diagnostycznym i na drugim cylindrze pompka leje jak oszxalała, powiedział że to napewno od tego silnik pracuje głośniej, dudni jak jest bardzo zimy, poprostu nie jest w stanie przepalić tyle paliwa, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...