Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problem wspomaganie


Mati1690

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma problem z wspomaganiem otóż jak auto jest zimne (rano) wspomaganie działa idealnie ale po krótkiej drodze przestaje działać i na postoju nie idzie wręcz skręcić kierownicą dopiero na wysokich obrotach chodzi prawidłowo, czy ma ktoś jakieś pomysły co może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn kiedy wymieniałeś ?

wymien, a jak sie nic nie zmieni to masz pompe do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki płyn polecicie tylko taki który był by łatwo dostępny w sklepach motoryzacyjnych .

Mechanik polecił mi zalanie płynem przekładniowym jest gęstszy i w razie czego jakim mógł bym zalać?

Na razie muszę coś z płynem próbować ponieważ aktualnie wymiana pompy jest nie możliwa a chodzi o tym czasowy środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik polecił mi zalanie płynem przekładniowym...

co za debil :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

tutaj masz taki jak trzeba:

http://allegro.pl/ory-plyn-do-ukladu-wspomagania-vw-audi-skoda-seat-i1855368753.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie pojadą ale ja nie wleje nic innego niż orlen atfiid czy coś takiego za 16zł na stacji benzynowej. U mnie było wszystko ok ale wymieniłem na polecany na forum febi i takie cyrki jak u ciebie po 13000km płun nie był zielony a brązowy, po zalaniu orlenowskiego polecili mi w warsztacie wruciło do normy, ale ten objaw oznacza że pompa sie kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa pompą, jest jeszcze maglownica która powinna pracowac na mineralnym

ale ten ATF tez moze taki byc, bo gdzies widziałem

wrzuc link tego cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem więc nie chcę zakładać nowego tematu. U mnie sprawa wygląda tak, że czy silnik ciepły czy zimny to pompa wspomagania wyje. Przy obrotach od 4000rpm albo wycie znika albo jest zagłuszane przez pracę silnika. Kierownica cały czas chodzi leciutko, nawet na wolnych obrotach. Płyn w zbiorniczku nie bulgocze ani nie ma żadnej piany. Płyn koloru ciemnego ale nie wiem jakiej marki i kiedy wymieniany ale wygląda na świeży. Macie z tym większe doświadczenie więc podpowiedzcie mi czy już mam zbierać na nową pompę czy jest jakaś szansa, że wymiana płynu pomoże.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się podłącze pod temat...

u mnie wspomaganie zanika tylko i wyłącznie podczas rozruchu po dłuższym postoju w temp niższej niż 8 stopni celcjusza. zauważyłem już taki objaw w zeszłym roku, całe lato było ok, a teraz znów objaw wrócił :wallbash:

czyżby pompa :?: miał ktoś taki problem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się podłącze pod temat...

u mnie wspomaganie zanika tylko i wyłącznie podczas rozruchu po dłuższym postoju w temp niższej niż 8 stopni celcjusza. zauważyłem już taki objaw w zeszłym roku, całe lato było ok, a teraz znów objaw wrócił :wallbash:

czyżby pompa :?: miał ktoś taki problem :?:

zmien kapcie na węższe to i problem zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek, a plyn wymieniles? ewidentnie cos ci 'zamarza'.

Albo pompa albo plyn do wymiany.

w zeszłym roku na Febi, a tydzień temu wymieniłem na Ori i zobaczymy czy to coś pomoże

to i ja się podłącze pod temat...

u mnie wspomaganie zanika tylko i wyłącznie podczas rozruchu po dłuższym postoju w temp niższej niż 8 stopni celcjusza. zauważyłem już taki objaw w zeszłym roku, całe lato było ok, a teraz znów objaw wrócił :wallbash:

czyżby pompa :?: miał ktoś taki problem :?:

zmien kapcie na węższe to i problem zniknie

to jakie mam założyć jak mam 195/65 :?: :blink: 175 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...