Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kopci na biało i zostawia plamki oleju


Kulis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś po wjechaniu do garażu (temp. pow. ok.10st) zauważyłem, że dość mocno autko dymi na biało/szaro.... w dodatku na kafelkach były kropeczki oleju, które wydobyły się z rury wydechowej.

Czytałem podobne tematy odnośnie białego kopcenia, że może być to przyczyna uszczelki pod głowicą - jednak w tamtych większości tematów płyn chłodniczy ubywał z max do min w ciągu 2ch tyg. Sprawdzałem również czy jest zapach spalin w pojemniczku na płyn chłodniczy (na zimnym silniku dla jasności) i nic takiego nie wyczułem... Kompletny rozrząd + wszystkie filtry i oleje wymieniałem pod koniec sierpnia. Dodam, że stan oleju w silniku był troszkę ponad max. Płyn chłodniczy był minimalnie poniżej max.

Dzisiaj wygląda tak (po przejechaniu +/- 2.5tyś km // ponad miesiąc czasu od wizyty u mechanika):

Stan oleju - minimalnie powyżej max.

Stan płynu chłodniczego - ubył o ok. 1.5 - 2mm.

Więc tu pada pytania, co może być przyczyną ? Czy mam się martwić i szykować się na wizytę u mechaniora? Czy może jednak jest to normalne?

(Z góry wybaczcie za moją niewiedzę - początek przygody z motoryzacją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo czytałś albo sciemniacz z tym czytaniem. Jak byś poczytał to byś wiedział ze jak kapie olej z wydechu to masz turbine złom która padnie pewnie dzisiaj. ;).

A z tym dymieniem w tej temp. to jak silnik zimny to juz normalne ze tak bedzie z rana. Wiekszość aut tak juz ma. A 2 sprawa to olej w rórze wydechowej tez robi swoje ze moze kopcić.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wygląda na turbo. W moim też niedawno się skończyła uważaj bo przy okazji turbo można dojechać wałek i panewki! Olej idzie w wydech tyle że u mnie fura kopciła jak nie wiem. Jak chcesz to się odezwij na priv pracuje w hurtowni części silnikowych mogę ci załatwić albo nową w dobrej cenie albo regeneracje z gwarancją za ekstra kase ja swoją regenerowałem. Miałem total złom zapłaciłem 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi dniami (ok. 8-10st w garażu) po odpaleniu autka ani nie było dymu.... Ani z rury wydechowej nie wylatywały kropelki oleju.... Więc trochę zastanawia mnie ta sprawa.

Pytałem również na innym forum - to stwierdzili, że może to być wynik tego, ze myłem auto i woda dostała się do rury, gdzie odpadła sadza.

Również może to być przyczyną tego, że w układzie mam ponad stan oleju... (wiem, może to doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Pytałem również na innym forum - to stwierdzili, że może to być wynik tego, ze myłem auto i woda dostała się do rury, gdzie odpadła sadza.

Również może to być przyczyną tego, że w układzie mam ponad stan oleju... (wiem, może to doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki...)

Kolego nie obraź się ale co Ty myjesz ,auto czy układ wydechowy :polew:, sorki. W Twoim aucie ubywa też płyn chłodniczy, co może zwiększać poziom oleju na bagnecie,a co za tym idzie, ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że przypomniało mi się, że wymieniany był czujnik temp wody ... Stąd mogło mi ubyć troszkę płynu...

Auto gdy przyjechało ode mnie od mechanika już miało trochę więcej oleju wlanego... Stąd nadmiar na bagnecie...

Ostatnimi dniami auto w ogóle nie kopci i nie zostawia "plamek" na płytkach czy ręce gdy podłożę pod rurę wydechową. A uważam, że gdyby turbawka już przepuszczała, czy poszedł by jakiś uszczelniacz w niej to puszczał by cały czas olej... Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam taki problem, że oleju i płynu mi nie ubywa, nie kopci, turbina świszczy jak wściekła ale na zimnym silniku zostawia plamki oleju:(

Dodam, że wymieniłem wtryski na nowe od AFN i jestem po remapie softu 1,9 TDI AHH. Mam wypolerowane rurki tłumika i ciągle się osadza czarny osad :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...