Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosty zestaw car audio do Audi A4 B5 sedan


mogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich :>

Jestem poczatkujacym jesli chodzi o sprawy zwiazane z samochodowym naglosnieniem, dlatego zwracam sie o rade do fachowcow :wink4:

Chcialbym sobie dobrac prosty zestaw car audio, czyli glosniczki do przednich drzwi plus subwoofer do bagaznika.

Nie chce nic przerabiac, a co za tym idzie, interesuja mnie glosniki o srednicy 13cm jak orginalne. Drzwi rowniez nie beda wygluszane.

Wiem ze efekt nie beda powalajacy, ale nie wymagam mega naglosnienia. Oczekuje poprotu przyjemnego grania muzyki.

Bardziej zalezy mi na basie. Ma go poprostu byc slychac :naughty:

Jesli chodzi o muzyke, bedzie to w 90% rap itp.

Czy np zestaw na przod Focal 130 VR bedzie ok?

cene jak narazie odstawmy na bok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłbym:

Przód jak najbardziej Focal 130 VR pod radio mające przynajmniej te 4x23 W RMS coś typu Pionieer lub Alpine.

Tył poleciłbym Hertza: http://allegro.pl/car-audio-glosniki-hertz-esk-165-wysylka-gratis-i1850749802.html

bo słuchałem w sedanie i grały bardzo przyjemnie.

Wzmacniacz 3 kanały (lub 4 kanały wtedy mostek z dwóch kanałów na Suba i reszta do tylnych głośników) coś typu Audison lub starsze wersje Alpine V12,ewentualnie Sony z starej serii XM(nie xplod) 4 kanałowe.Do samego suba Carpower lub Ground Zero .

Sub:Polecam Hertza lub Infinity 25 cm.

To są moje typy gdyż miałem z tym sprzętem styczność,słuchałem, testowałem i uważam,że do przyjemnego słuchania muzyki jak najbardziej.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o tylnie glosniki to nie wiem czy sobie nie odpuszcze ich poprostu :rolleyes:

W sumie seryjne też dają radę przy subie w bagażniku może faktycznie nie są niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam ci calkiem inny zestaw.

Przód

1. ESX Signum Elite SE-5.2C

2. HiFonics BX5.2Ci

3. Lanzar OPTI5.2

Bagażnik

1. JBL GTO 1214 DUALBASS 2800W

2. JBL GTO 1214 BR (to znasz :) )

Wzmacniacz

1. JBL GTO 14001 MONOBLOCK

2. CRUNCH GTX3000D monoblock

3. GROUND ZERO GZTA 1.1200DX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć cos dobrego w 16tce na przód DLS, FIBE czy PB i dobry wzmak do tego :gwizdanie: a z czasem kupisz sobie mono i suba :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za odpowiedzi.

Co do wzmacniacza to fakt, nie da rady temu subwooferowi. Szkoda tylko ze te odpowiednie nie sa tak samo tanie :rolleyes:

Moze cos slabszego mi wystarczy? nie zalezy mi na tym by wszystko sie w samochodzie trzeslo :evil: ale w drugiej strony nie chce byc tez zawiedziony efektem slabszego sprzetu :confused4:

Sadzilem ze w kwocie 600€ dam rade sie zmiescic ale wyglada na to ze zdecydowanie nie.

Na poczatek wybralbym subwoofer ktory podawalem wczesniej wraz ze wzmacniaczem JBL GTO 14001 MONOBLOCK

a jakis czas pozniej dobiore do tego glosniczki na przod. Moze sie zdecyduje na przerobienie boczkow skoro kolega wspomnial ze to nic skomplikowanego :rolleyes:

Czy przednie glosniki dadza rade przy podlaczeniu do samego radia? Wzmacniacz bedzie mono czyli do niego bedzie podlaczony tylko subwoofer. Do tego odpowiedni kondensator i kable. Glosniki beda w zestanie razem z zwrotnicami i tweeterami.

Dodam ze nic w samochodzie nie bedzie wygluszane ani akumulator tez nie bedzie wymienieniany. Obawiam sie ze zestaw ktory przedstawilem bedzie za mocny jak dla mnie. Trudno mi okreslic o co dokladnie mi chodzi bo nigdy nie mialem do czynienie nawet poslychac muzyki na podobnym zestawie.

Moze cos do 1000W wystarczy? Muzykie nie slycham bardzo klosno, ewentualnie czasami. Chodzi mi tylko o dobry bas ktory slychac a nie o to zeby mi klape bagaznika wykrecalo :tongue4:

Moze doradzicie cos innego?

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy do jakiego radia chcesz to podłaczyć, przydały by sie w nim ustawienia fitrów by sobie odpowiednio pasma powycinać, na przednich głosnikach póki maja tam grać seryjne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to zrobić od początku do końca poprawnie bez babskiej ściemy to maty stp/gms lub pochodne są bardzo konkretną opcją. Nie kosztują majątku a pod względem cena-jakość są bezkonkurencyjne.

Omijaj z daleka app/budowlane bitumiczne bo to nie są maty służące do wytłumiania drzwi w aucie.

Ew. jak masz $$$ i montujesz cokolwiek co nie jest budżet ligą to oglądaj się za dynamat/stinger...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już wygłuszysz drzwi to moim subiektywnym uchem:

- przód może być z tym że pomijając budżet ligę do której te głośniki się zaliczają to z 13 nie wyciągniesz za wiele. Konkretny model nie większego znaczenia byle nie był to tandetny chińczyk z bazaru za 50 zeta.

Lepiej zainwestować w standardowy rozmiar 16,5 nawet jeżeli wiąże się to z własnoręczna adaptacją drzwi pod ww. rozmiar. Praca zdecydowanie warta poświęconego czasu (a koszty niewielkie)

- omijaj basowe głośniki jbl, crunch, lanzar etc. To jest szrot.

- co do wzmaka to przyznam że nie słyszałem ale słyszałem parę innych w podobnej cenie i potrafiły nagłośnić nie tylko przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...