Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zestaw monitoringu zewnętrznego dzień/noc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sobie zamontować zestaw monitorujący np. http://allegro.pl/monitoring-zewnetrzny-4-kamery-600-linii-komplet-i1860415476.html

Monitoring ma być prowadzony przede wszystkim w nocy z nagrywaniem. Jedna z kamer będzie nagrywała z odległości 20-30m. Koszt w jakim chciałbym się zmieścić to powiedzmy 1,5tys.

I tu kilka pytań w związku z tym, że wiedzy w tym temacie raczej nie posiadam.

A mianowicie:

- Czy taki zestaw będzie odpowiedni?

- Może to jakiś chiński badziew? (chiński to napewno:)

- Czy potrzebne będzie jakieś dodatkowe doświetlenie IR do tych 30metrów?

- A może coś innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na temat zestawu nie bede sie wypowiadal, ale sprzedawce moge polecic. Kupowalem w tej firmie zestaw do sklepu ojca 2 lata temu, nie kupowalem przez aukcje calego zestawu, lecz jeden z pracownikow tej firmy sklecil mi na maila dwie fajne oferty. Imienia goscia nie pamietam, bo wywaliem niechcacy cala skrzynke pocztowa z korespondencja z nim, ale na pewno potrafia doradzic profesjonalnie i z monitoringu do dzisiaj jestesmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie mogę powiedzieć ze za 1500zł nie kupisz sprzętu, aby nagrywał ci w nocy na odległość 20-30m. Aby coś takiego osiągnąć to za samą kamerę trzeba by więcej zapłacić. Ostatnio montowałem coś podobnego co podałeś w linku. Kamery, które są w zestawie będą miały problem nagrać w nocy na odległość 5m tak aby było to wyraźne. Zależy jeszcze co chcesz widzieć na 20m, jeśli będzie to tylko obrys jakiegoś auto (ciężarówki) to może i by coś z tego było (jeśli teren w oddali jest trochę oświetlony, a nie czarna du..a), ale osoby na pewno byś nie rozpoznał - jeśli w ogóle byś ją dojrzał . Aby monitoring był coś warty na taką odległość to kwota jaką trzeba by zainwestować ma 4 zera po jedynce.

Jeśli jeszcze chodzi o montaż CCTV to jeśli nie robisz tego dla siebie prywatnie (ja robiłem to prywatnie dla siebie) tylko komuś, to poczytaj jeszcze o koncesjach jakie trzeba posiadać by móc coś takiego zakładać. Ale to takie OT :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też sobie trochę o tego typu sprzęcie poczytałem i opinie są zbliżone do tego co mówisz. Ostatecznie pewnie zrezygnuję z większej ilości kamer na rzecz jednej, dwóch lepszych. Monitoring będzie u mnie zakładany więc sprawa koncesja odpada. Na rejestrator już się prawie zdecydowałem i będzie to BCS-0404LE-A lub APER PDR-XM3004 do tego jakiś dysk 1Tb i już widzę, że w 1,5 klocka się nie zmieszczę:) Zostaje jeszcze jakąś sensowną kamerkę wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ten dysk to poczytaj o kamerach jakie chcesz montować i po przeliczaj ile będziesz mógł na taki dysk nagrać, polecił bym kupić dwa dyski i spięć je w taki sposób, aby nagranie było równocześnie rejestrowane na dwóch dyskach. W razie awarii jednego z nich będziesz miał zabezpieczenie. Zwłaszcza, że dyski nie są już tak bardzo drogie, a po przy takim użytkowaniu ( ciągłe nagrywanie i nadpisywanie podczas zapisu typu LOOP) dyski lubią się psuć na potęgę.

Prywatnie czasem robię coś ze sprzętem kumpli i przez ostatni miesiąc wymieniałem już 3 HDD - na szczęście na gwarancji. Generalnie czym większa pojemność tym częstsze awarie. Oczywiście mowa jest tu o zwykłych dyskach sata za sto pare złotych. Ale sądzę, że u siebie nie będziesz montował czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...