Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] AIR BAG przerwany kabel ?! jak zarobić ?


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniałem u siebie żarówki w lampach a że tam napchane jak w japońcu to wolałem wykręcić lampę i się nie męczyć. Pech jednak chciał, że zaczął szwankować AIR BAG. Do lampy od strony pasażera przymocowany jest kabel idący do czujnika. P-podobnie przy operacji wymiany żarówki musiało się coś tam "obruszyć" i chyba kabelek się przerwał. Błędu nie można było skasować bo za chwilę się pojawiał. Poruszałem kablami i zniknęło. Ale dziś pojawiło się znów i zapalało się i gasło na przemian, aż w końcu zapaliło się i świeci cały czas.Ruszanie kablem nie powoduje znikania, więc pewnie już przerwa jest większa na kablu.

Mam nadzieję, że to jest gdzieś na odcinku od czujnika do fragmentu gdzie wiązka jest jeszcze widoczna pod maską.

Będę chciał ten odcinek mały wymienić bo podejrzewam, że tam jest przerwa na kablu. Czy najzwyklejsze ucięcie kabla i przylutowanie nowego odcinka będzie OK ? czy też trzeba to z robić jakoś bardziej profesjonalnie (jakiś specjalny kabel czy może cały odcinek - co raczej będzie ciężkie i trudne) ??

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdziłbym czy styki w kostce dobrze łączą i czy nie zaśniedziały, a dopiero zabrałbym się za cięcie kabli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie mi zgasła i już się nie zapala ;) psiknę w kostkę tym Kontaktem aczkolwiek nie wiem czemu tam miałoby być coś nie tak bo tego nie rozpinałem wymieniając żarówkę ;)

Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...