Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z grzanym fotelem


Kuba A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem z grzanym fotelem, grzeje tylko na bokach więc napięcie do niego dochodzi co z tym zrobić? Chodzi o fotel pasażera zwykły - nie kubełek.

Dzięki i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idzie samemu ściągnąć tapicerkę? polutować to nie problem tylko gorzej z rozbiórką samego fotela możesz coś więcej opowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ponaciąganiem to nie jest tak lekko zwłaszcza przy kubełku, kiedyś walczyłem 3 godziny z kumplem i nie było to jeszcze to, z tym, że to było w poprzednim aucie.Teraz tez mi nie grzeje fotel kierowcy i jakoś boje się podjąć rozbebeszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da radę zrobić, ale faktycznie właściwe ponaciąganie tej tapicerki na kubełku to mordęga, do tego trzeba uważać żeby nie powyrywać tych poprzecznych prętów z gąbki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym fotelu jest pewnie podobnie, może nieco łatwiej bo nie sterczy przód siedziska i łatwiej naciągnąć obicie. Samo lutowanie jest banalne, te przewody to nawet nie normalny kabel tylko coś w rodzaju sznurka miedzianego o gęstym splocie, ja to sztukowałem kablem linką, zalewałem cyną i izolowałem taśmą winylową, drugi rok po naprawie i grzeje ok. Trzeba tylko użyć sporo topnika żeby ładnie oblało te sznurki cyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi wczoraj przestal grzac fotel kierowcy, dziwna sytuacja bo ostatnio grzal az za mocno, moze sie spalila? Bezpiecznik dobry, zaraz sprawdzę złącza. U kogo można takie coś naprawic? Nie chce sam się za to zabierać bo pewnie całkiem zepsuje.

Wysłano z HTC HD2 z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzał za mocno bo już nie łapała całość mat i ostatnie łączenie zamykające obwód przepaliło się właśnie tam gdzie było za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać, polutować na nowo łączenia mat i grzać dalej. Nie wiem kto chciałby się tego podjąć, mechanik raczej nie weżmie, dla zwykłego elektryka będzie pewnie za dużo pieprzenia się z tym i przy okazji rozbiórki fotela może to i owo naniszczyć. Może jakis kumaty tapicer :mysli: zdjąłby chociaż obicie bo sama naprawa maty to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata jako taka raczej się nie spaliła, mogła się lekko nadpalić w miejscu łączenia ale sądzę ze poza łączówkami jest cała. Przepalić parzącą punktowo matą mozna za to tapicerkę :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem to sciagnac to juz pierwszy zaczep był trudny, lepiej pojade do majstrow

Łatwo niestety nie ma, ale jakbyś się zawziął to z pomocą poradnika z forum ściągniesz tapicerkę i naprawisz podgrzewanie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...