Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Koło zamachowe


leohakin

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek piszę, że szukałem długo coś na ten temat ale wymiękłem.

Zdążyłem się dowiedzieć że do A4 1,9TDI 1Z jest koło jednomasowe. A moje pytanie brzmi: Jeżeli silnik ma drgania i skacze jak kangur przy ruszaniu na zimnym silniku, to czy do wymiany jest tylko sprzęgło czy też koło zamachowe? Wszędzie znalazłem tylko wątki na temat koniecznośći wymiany dwumasa, a o konieczniości zwykłego jednomasa nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że silnik ma drgania? Drży na postoju na biegi jałowym, czy w czasie jazdy przy przyspieszaniu?

Sprawdzałeś, plecionke na wydechu, poduszki silnika?

Co do szarpania przy ruszaniu, przyczyna tkwi w sprzęgle, przy wymianie sprzęgła nie jest potrzebna wymiana koła zamachowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o drgania przy ruszaniu. Dzieje się to tylko przy zimnym silniku, a drgania są tak mocne, jakby silnik miał zaraz wyskoczyć.

Wiem już od dłuższego czasu, że sprzęgło jest do wymiany. Tylko ostatnio po przeglądzie, diagnosta powiedział abym szykował się na kosztowny wydatek z wymianą koła dwu masowego. Wolałem więc poszperać na forum zanim cokolwiek kupię i wymienię. I zaoszczędziło mi to niepotrzebnych wydatków. Teraz już wiem, że mam koło zamachowe i z twojej wypowiedzi paweu 1 wynika, że nie muszę go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...