Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Podłączenie wzmacniacza do istniejącej instalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Wiem, że były podobne tematy poruszane już na forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Rzecz tyczy się podłączenia wzmacniacza pod istniejącą już instalację. W swojej niuni (A4 AVANT z 1999 roku, po lifcie) posiadam ori instalację radiową (nie BOSE) oraz ori wzmacniacz z subem w bagażniku. Radio wymieniłem na Audi Conert Cd by Grundig. Mam z poprzedniego autka (rzecz jasna także Audi :)) wzmacniacz i skrzynkę Blaupunkt. Chciał bym to podłączyć. Mam pytanko, czy istnieje możliwość, by ułatwić sobie życie, "wziąść" sygnał na dodatkowy wzmacniacz z istniejącego już oryginału, tak aby razem i niezależnie brzęczały ? Zasilanie oczywiście planuje od aku. Remote, jak da radę, to też od ori wzmacniacza. Czy kombinował ktoś coś podobnego ? Jeśli nie da rady w ten sposób, czy istnieje jakiś inny sposób ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze rozumiem chcesz podpiac wzmacniacz Blaupunkta do istniejacej fabrycznej instalacji audio , do ktorej obecnie jest juz podlaczony oryginalny wzmacniacz i oczekujesz ze bedzie to dzialalo prawidlowo ? Sygnal podawany przez radio do wzmacniacza jest przesylany tylko na dwa kanaly i juz samo to dyskwalifikuje podlaczenie drugiego dwu/czterokanalowego wzmacniacza. Oczywiscie mozna rozdzielic sygnal ale w takim przypadku utrata jakosci sygnalu dyskwalifikuje Blaupunkta , ktory nie slynie z jakiejkolwiek jakosci i mocy (delikatnie mowiac).

Jezeli Twoje radio posiada wyjscia sygnalowe tylko na dwa kanaly pozostaje Ci wybor - albo oryginalny wzmacniacz i glosniki , albo Blaupunkt (wzmacniacz + skrzynka). Proponuje pozostac przy tym co jest obecnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mozna rozdzielic sygnal ale w takim przypadku utrata jakosci sygnalu dyskwalifikuje Blaupunkta , ktory nie slynie z jakiejkolwiek jakosci i mocy (delikatnie mowiac).

Dlaczego kolego tak dyskryminujesz Blaupunkta? Miałem ten zestawik zamotnowany w poprzednim aucie (Audi B4, 1994) i jakoś nie narzekałem. Oczywiście, na pewno istnieją sprzęty o wiele lepsze. Na zawody audiofilskie jednak się nie wybieram. A porównywanie oryginalnego wzmacniacza wraz z subwóferem, do tego co planuje podłączyć pozostawiam bez komentarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlacz ori wzmacniacz , zrob nowa instalacje (kable) i podlacz tego blaupunkta , raczej na pewno bedzie lepszy niz ori Audi :)

Jesli chcesz do istniejacej instalki , jeszcze podlaczyc Blaupunkta , czy tez inny wzmacniacz , to jak kolega wyzej napisalem , efekt bedzie bardzo mizerny , a i moze nawet gorszy niz jest aktualnie :)

Zacznij od wymiany kabli , bo ori sa raczej za malutkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że zamontowałem u siebie 2 wzmacniacze Blaupunkta KV 475 i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Jest miodzio, więc proszę na firmie psów nie wieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest miodzio" rozumiem określa jakość dżwięku ? Czy mógłbyś nieco przybliżyć nam to zagadnienie ? Bardzo proszę nie pisać zbyt blisko siebie słów "Blaupunkt" i "audiofilizm" bo to juz jest profanacja. Oczywiście jak w wielu innych przypadkach tak i w tym są wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aspiracji audiofilskich, wydałem na sprzęt 4k pln i gra przyzwoicie - zadowala mnie; w porównaniu z tym, co miała seria, jest o niebo lepiej; gdybym chciał wydać na sprzęt 20-30k pln, efekt byłby oczywiście nieporównywalny. Wydaje mi się, że w tych widełkach cenowych to dobry wybór. Grube przewody też robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także na mojego blaupunkta nie narzekam, rewelacja to to nie jest ale zapewnia w miarę naturalne brzmienie i dobrą scene.

oczywiscie trzesienia ziemi w aucie nie ma. zreszta to nie mój sposób na sluchanie muzyki.

na pewno wieleu wlascicieli blaupunktów moze byc zadowolonych ze swojego sprzetu.

w kategorii sprzetu wógóle to raczej podstawowy klocek ale i nasze auta do nowych (B5) także nie należa

zreszta najslabszy wzmak gra duzo lepiej niż koncówka jakiegokolwiek radyjka

wracajac do tematu.

wzmacniacz potrzebuje grubego kabla zasilającego i (najlepiej ekranowanych) kabli sygnałowych.

ale to oczywista oczywistosc.

po spełnieniu tych dwóch podstawowych warunków powinno być OK.

nie ma co sluchac przemadrzalych wypowiedzi ludzi którzy pakuja w sprzet CA grube tysiące, ze tylko taki sprzet gra dobrze, bzdura!

mozna prawidlowo naglosnic auto nie wkladajac duzych pieniedzy.

A wg mnie dobra instalacja to przede wszystkim nie orgia basów i sopranów które zagłuszaja reszte pasma, zadne korektory i udupiacze dzwieku puszczone na maksa.

ale jak ktos chce wlasnie tak to nie zabraniam :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie do oryginalnej instalacji mam podłączony niskotonowy głosnik ze wzmacniaczem. Sygnał mam z ori sub podłączony przez taki wynalazek który przerabia sygnał na niska. Ori sub mam odłączony ale jak chcę to odpinam dodatkowy głosnik i mam zworkę do ori i już gra ładnie i nie trzeba prowadzić nowych przewodów ( oczywiście poza zasilaniem wzmacniacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aspiracji audiofilskich, wydałem na sprzęt 4k pln i gra przyzwoicie - zadowala mnie; w porównaniu z tym, co miała seria, jest o niebo lepiej; gdybym chciał wydać na sprzęt 20-30k pln, efekt byłby oczywiście nieporównywalny. Wydaje mi się, że w tych widełkach cenowych to dobry wybór. Grube przewody też robią swoje.

Dlaczego odrazu wspominasz o doznaniach audiofilskich i sprzecie za 20-30 tys zl ? Czy nie ma nic innego i istnieje tylko Blaupunkt i "audiofilskosc" w tak drogim sprzecie ? Nigdzie nie wspominalem o specjalnych uniesieniach przy sluchaniu muzyki. Seryjne brzmienie można zadowalajaco poprawic mieszczac sie budzecie dwukrotnie mniejszym wiec to zadna trudnosc. Niestety najdrozsze komponenty nie dadza nam gwarancji uzyskania najlepszego dzwieku - to byloby zbyt piekne i latwe (dla zainteresowanych moge przytoczyc kilka przykladow). Stawiacie na szale i bezposrednio porownujecie sprzet ktory "gra lepiej niz seria" i "audiofilskosc" oraz sprzet za 20-30 tys zl jakby nie bylo innych kontrkandydatow do porownan a przeciez to wielki przedzial cenowy i mnostwo roznych propozycji.

ps. Ciekawe jak zareagowalibyscie na samochod z zestawem trojdroznym, 2 wzmacniaczami, radiem, procesorem i subem za ok 80 tys zl, ktory brzmial zupelnie przecietnie i niczym nie zachwycal ? Nie wliczam w to pozostalej czesci systemu , zabudowy, instalacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...