Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BAU] Silnik nie kreci Help !


MikeWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z autem

Pojechałem do sklepu auto postawiłem na parkingu . Wracam ze sklepu po 10 min . Próbuję odpalić auto a tu trzask i silnik nie kreci .

Próbowałem jeszcze dwa razy odpalić ale to samo . Kontrolki sie pala , ale silnik nie kreci . Sprawdziłem pasek zdejmując obudowę paska i pasek roz jest na swoim miejscu napięty . Raczej to nie akumulator bo szyby radio i cala reszta elektryki działa .

Dodam ze przed tym incydentem nie było żadnych problemów z autem .

Macie jakieś pomysły co mogło sie z nim stac ?

Jesli nie to przydadzą się namiary na mechanika który podjedzie chociaż zerknąć na auto bo nie chce go ruszać . Oczywiście za podjechanie w sobotnie południe będzie bonus

Auto stoi w Konstancinie pod warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozrusznik się odzywa , bo nic o tym nie piszesz.Może kostka w stacyjce. Próbowałeś go palić na pych , jest to dosyć ryzykowne i nie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozrusznik sie nie odzywa nic nie słychac . Koles z pomocy PZU twierdzi ze to rozrusznik ale ja nie bede probował na popych bo to automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po przekręceniu kluczyka na uruchomienie, przygasają kontrolki? Jeśli tak to rozrusznik jeśli nie to kostka stacyjki. Może spadł kabel zasilający od rozrusznika lub się uszkodził. Sprawdź ten kabel przy rozruszniku (mniej z tym roboty niż z kostką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kontrolki przygasają delikatnie . Druga sprawa i zobaczyłem to dopiero teraz to to ze słyszę jakby klikniecie przy przekręceniu kluczyka [br]Dopisany: 22 Październik 2011, 23:25_________________________________________________Mam cos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował rozrusznik na krótko .Wiem że tak jest ciężki dostęp, ale rozwiało by to wszelkie wątpliwości dotyczące rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak , przodu jeszcze nie rozebrałem . Widać zerwany pasek wielko.. i pasek roz który (bogu niech będą dzięki :notworthy:)

jest nienaruszony . W środę ma byc u mechanika. Wymieniam CAŁY rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pasek wielorowkowy pękł i zawinął się na kole pasowym wału , to niestety mógł podejść pod pasek rozrządu i go przestawić . Lepiej żeby się to nie potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pasek wielorowkowy pękł i zawinął się na kole pasowym wału , to niestety mógł podejść pod pasek rozrządu i go przestawić . Lepiej żeby się to nie potwierdziło.

Świete slowa ale oby zamienily sie w gowno :wink4: Kolega ma racje kiedys mialem na zakladzie taki przypadek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto juz po operacji.

Okazało sie ze poszła rolka od paska wielo.. Na szczęście pasek rozrządu nie był ruszony.

Auto trafiło do MegaCar gdzie zrobiłem wymianę całego rozrządy wszystkich pasków napinaczy rolek pompy wody etc

Rachunek zabolał ale jest spokój . Gwarancje dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...