Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czym wyczyścić pozostałości kleju po odważnikach?


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że kupiłem używane alufelgi na zimę potrzebuję zmyć resztki tego czarnego czegoś na czym trzymają się odważniki służące do wyważania koła.. zna ktoś jakiś dobry sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna(lub każda inna) jak za pierwszym razem nie pomoże czynność należy powtórzyć :> i tak aż do skutku. Być może klej musi trochę namoknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przy czyszczeniu benzyną to się można pochlastać, bo to wcale nie chce schodzić.. Są takie specjalne krążki gumowe do czyszczenia felg, w wulkanizacjach często ich używają. Polecam ten sposób - szybko i skutecznie, benzyną można usunąć resztki po użyciu krążka.

Np. coś takiego: http://moto.allegro.pl/krazek-gumowy-do-czyszczenia-felg-usuwania-brudu-i1890852965.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam klej spokojnie wyczyścisz benzyną lub zmywaczem, ale po ciężarkach najczęściej pozostaje nie tylko klej ale i pozostałości taśmy dwustronnej z ciężarków i to ciężko usunąć, ale krążkiem gumowym ładnie schodzi. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to chodzi mi o usunięcie taśmy dwustronnej po ciężarkach. A tego krążka używa się ręcznie nie trzeba żadnej maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się ręcznie?

Pewnie, że się da, mi zawsze przy ponownym wyważeniu tak robią :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś nie specjalnie chyba rozgarnięty typ (oczywiście auto wtedy nie należało do mnie) przykleił odważniki do oryginalnych felg Audi 15'' - na rancie po zewnętrznej stronie :no: Żeby to bez skazy na felgach usunąć poświęcić trzeba było kilka dni na tarcie szmatą nasącząną benzyną ekstrakcyjną (nie chciałem używać niczego innego by nie podrapać felg). Ale się udało ładnie usunąć, używając dużo siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...