Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Świszcząca turbina


medrinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. jestem tu nowy i nie wiem czy akurat w tym dziale to powinienem pisac... ale mam pytanie odnośnie turbiny po regeneracji. Czy to normalne ze przy dodawaniu gazu świszczy lekko...? jedni mowi ze to źle a bylem u mechanika i powiedział, że to jest możliwe że lekko świszczy po regeneracji. sprawdzalem wirnik i nie ma luzów, auto nie kopci i nie ma mniejszej mocy...Proszę o opinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli swiszczy np przy mniejszych obrotach a pozniej juz nie?? bo to mnie zastanawia....podlaczalem pod vaga przy kupnie pozniej po kupnie to zero jakich kolwiek błedow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gwizd turbiny to pojecie względne i dwojako rozumiane. Turbo może gwizdać z niedoważenia, nieszczelności, "luźnego" wydechu czy dolotu, ale najczęściej jest to wina deformacji części ssącej w turbinie, zazwyczaj jest to wygięta lub uszkodzona łopatka w kole kompresji albo źle obrobiona czapka.

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

zależy jakie auto ale to róznie i nie ma reguły,w 1 aucie gwizdze i jest złom a w 2-gim jest klasa i ładnie chodzi. w moim gwizdze po wycieciu kata i przelocie ale turbina juz posiada min luzy ale nie poprzeczne a u kolegi w ASV (bora) gwizdze nawet mocno na postoju i to dosyc słychac ,wsadzilem palucha w jego to masakra buja sie na kazda strone i u niego to juz szrot ta turbina a jednak ładnie ciagnie bo jest po chipie.

poczekaj jak mu urwie koło kompresji, to uwierz mi że po najlepszym czipie silnik nie ma takich parametrów, wkręca się tak pod 10000obr i korby wyłażą bokiem albo misą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...