[B5 AJM] Pytanie o kod 18258 i sprawdzanie poduszek

marcinR

Witajcie,

Zakupiłem interfejs USB i zacząłęm zabawę z vagiem. Na razie tylko na postoju. (VAG 409.1)

Mam kilka pytań:

1. W zakladce 03-ABS Brakes wyskoczył mi taki błąd: 18258 P1850 Data-Bus Powertrain Missing Message from Engine Contr. - wie ktoś może co oznacza.

2. Chcąc sprawdzić poduszki, program pyta czy na pewno się łączyć, później coś sprawdza i mówi że coś tam jest wyłączone i czy włączyć?

Mam pytanie, czy łącząc się z poduszkami nie popsuję nic (czy nie popsuje sterownika, czy mogą wystrzelć poduchy) - po tych dziwnych pytaniach vaga zrezygnowałem z ich sprawdzania bo się przestraszyłem :wallbash:

3. Przy łączeniu z klimą pojawia się komunikat "to many communications errors..." czytałem na forum jak spróbować ustawić porty - ale nic to nie dało. Czy jest jakiś inny sposób?

4. Problem z pkt.3 ma też swój udział w autoscanie - skanuje błędy do klimatyzacji -> pojawia się ten komunikat "to many errors.." -> wszystko się wyłącza i po autoscanie.

Jak ktoś potrafi mi odpowiedzieć na moje pytanka - będę bardzo wdzięczny :hi:

jeśli chodzi o skanowanie airbag to taka wzmianka istnieje.

We have had a number of reports of Air Bag Warning Lights staying on permanently after scanning with VAG-COM. The Air Bag Controller shows DTC number 65535, indicating an internal error which cannot be cleared.

This problem seems to be limited to airbag controllers with the part number 6Q0-909-605-A. There are a number of different "Index" or "color-code" variations of this controller and not all of them are affected, but we haven't got a definitive list of which ones are which. If you have a 2000-2001 Golf, Jetta/Bora, Beetle, or a similar SEAT or Skoda model, you should physically inspect the airbag controller and look at the part number. If it is not 6Q0-909-605-A, then it should be safe to scan. The part number is both the numbers as well as the letters. So, if it is 6Q0-909-605-F, then it should be safe to scan. If it is 6Q0-909-605-A, then it is at risk of this problem -- Please avoid scanning the airbag controller in these cars, unless you are prepared to buy a new one!

zmiana ustawieć powinna załatwić sprawe klimy. musisz zmianic ustawienia w vagu i ustawienia porty w menadżerze urzadzen

przeczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=5997.0

mnie pomogło i łącze się z klimatronikiem i Airbagiem, jeśli po ustawieniu tych parametrów nie będzie hulało to wymień kabelek na inny

przeczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=5997.0

Próbowałem tej opcji - nie pomogło. Ale dzięki za linka :)

Sprawdz na vag 311

Wczoraj kabelek odesłałem sprzedającemu. Mam zamiar kupić taki aby obsługiwał szynę CAN (ze szwagrem na spółkę).