Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Szarpanie silnikiem na wolnych obrotach i przy delikatnym przyspieszaniu.


Patrikos28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś podpowie w mojej sprawie ...

Objawy są takie ,że na wolnych obrotach co jakiś czas szarpnie silnikiem tak jakby wypadł zapłon, podobnie przy delikatnym wciskaniu pedału gazu też poszarpuje. Auto raczej nie straciło nic na dynamice.

VAG nie wywala żadnych błędów ... jedyne co zauważyłem ,że na wolnych obrotach przy tych szarpnięciach zwiększa się kąt zapłonu tak do ok 20-25'

gdzie na wolnych obrotach powinno być max 12'

Dodam że dzieje się to na PB i LPG

Sprawdzałem :

Przepływke - ok

Sonde lambda - ok

Moduł zapłonowy - ok

Cewki zapłonowe - ok

Swiece - widać ze dobrze palą

Ciśnienie sprężania po ok 12,5 -13

Czujnik obrotów wału - ok

Przepustnica niedawno czyszczona i adoptowana więc raczej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby całkowicie wyeliminować czy czasem na to nie ma wpływu lpg proponuję ją zakręcić, skasować błędy na vagu nawet jeśli ich nie ma bo wtedy wyzerujesz korekty paliwowe i zrób na pb z 50km aby ecu się zaadoptowało. Jeśli problem będzie nadal podaj jakie masz wtedy korekty długie .[br]Dopisany: 26 Październik 2011, 18:17_________________________________________________Jeśli nie ma poprawy to znaczy że problem jest po stronie benzyny.

Podaj jakie masz korekty z bloku 032 i 033.

Ale obstawiam że problem jest z wn, kiedy wymieniałeś świece, bo jeśli dawno to zaczął bym od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Kolega dobrze podpowiedział wymiana świec pomogła (teraz przetestuje Boscha platynowo irydowe)

Co dziwne świece (marki champion) miały jakieś 8 tyś km i wyglądały bardzo dobrze, ale widocznie tyle wystarczyło aby je zmęczyć.

Wcześniej już miałem problem z przedwczesnym zniszczeniem świeć, NGK Laser platinium wypalały się jedna po drugiej po kilku tysiącach km jedna po ok.5tyś km druga po ok 8tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...