Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwny problem po założeniu 216-tek, prośba o pomoc w znalezieniu problemu.


mazigt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak do końca, dopiero pod koniec logow ze obroty spadaja to gaz puściłem. A czemu dziadowski program? Co z tym zrobic?[br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 07:44_________________________________________________Witam, ustawiłem dawkę na 2.8mg, i teraz pojawia się lekki dymek ale i trochę lepiej zaczął jechać ale nie jest to duża różnica.

Powiedzcie jak powinien rozwijać moc taki silnik? bo u mnie przed zmiana końcówek moment pojawiał się bardzo gwałtownie w okolicach 2 tys obr i byl mocno wyczuwalny, a przed ta granica nic nadzwyczajnego się nie działo. ale do końca ciągnął całkiem sprawnie. Teraz za to moment obrotowy pojawia się już 1500-1600obr, ale rośnie bardziej płynnie i nie czuć takiego uderzenia mocy, ale za to płynnie ciągnie aż do 4200 a potem czuć ze słabnie.Czy to jest prawidłowe zachowanie tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 216 powinna być duza różnica w osiągach nawet bez korekty programu czy przestawiania czegokolwiek.

Pompiarz coś skopał licz się z tym.

mój niegdyś ALH seria 90 koni po włożeniu wtrysków 216tek i niczym poza - wypluł 128koni!!!

pompiarz coś pokichał jak pisze kolega wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się gorzej odpycha niż seria, zdrowa seria ma 9-9,5s od 1700-4200obr na trójce, moja rada wgraj serie, zrób logi i doprowadzić furę to pełni zdrowia, a przynajmniej zrób porządny komplet logów na tym czipie

ktoś kto robił czipa albo nie zna podstaw albo specjalnie nie ruszał ogr.t by nie wysilić turbo które może jest już na wykończeniu, no ale to już sam powinieneś wiedzieć w jakim stanie masz turbo, czy należy go oszczędzać czy wykorzystać w pełni

sztangi nie ruszaj bo jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...