Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pliki labels vag-com/vcds-lite


shelby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje pliku labels (038-906-018-AFN.lbl). Nigdzie w necie nie udało mi się na takowy trafić. Z tego co zdążyłem się zorientować pliki te nazywane są od nr części z którą się łączymy i program vag-com wczytuje je automatycznie. Mój sterownik ma nr 038 906 018 FP (ostatnich dwóch literek nie jestem do końca pewien). Nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale można jednym plikiem "obsługiwać" kilka podobnych sterowników, tzn plik labels o przykładowej nazwie 000-000-xxx.lbl może działać ze sterownikiem 000 000 111, 000 000 234 itd - proszę o podpowiedź czy dobrze myślę? Próbowałem podłożyć plik 038-906-018.lbl zmieniając mu nazwę na 038-906-018-FP.lbl, 038-906-018-AFN.lbl i 038-906-xxx.lbl a także kilka innych kombinacji ale za każdym razem mam "Labels: Redir Fail!". Czy ktoś ma plik, który działa z w/w sterownikiem lub wie który z ogólnie dostępnych plików można zastosować do AFN z 1999 roku.

Nazwa pliku 038-906-018-AFN.lbl pojawia się w pliku 03-01.lbl, który jak mi się wydaje jest spisem wszystkich dostępnych plików labels - proszę również o ewentualne sprostowanie jeśli się mylę.

Wydaje mi się, że mój silnik jest bardzo popularny i brak pliku labels do niego jest dla mnie dużym zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabel Vag-Com KKL USB to po co się męczysz z tą niedopracowaną i felerną wersją VCDS-Lite skoro lepiej ściągnąć sobie wersję 311.2 N (w zupełności wystarczającą do Twojego samochodu) i nie będziesz miał takich ceregieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem do tej pory z vag-com 311.2. Po Twoim poście zainstalowałem sobie vag-com 311.2 n i właśnie o to "n" chodziło. Plik labels do mojej motorowni ten vag wczytuje bez problemu. Dzięki Sztomel .

Niemniej vcds-lite ma jedną funkcję, która jest wielce użyteczna, a mianowicie podpowiedzi w dymkach. Pojawiają się w Recode, Adaptation i sugerują lub opisują wyświetloną wartość. Nie trzeba pamiętać, który kanał za co jest odpowiedzialny. Opisy te znajdują się właśnie w plikach labels w odpowiednich sekcjach np: coding, adaptation. Uważam to za bardzo duże ułatwienie. Nie chce mi się już dzisiaj siedzieć w samochodzie ale chyba wiem dlaczego vcds-lite nie wczytywał mi podłożonych plików. Problem był w tym, że miałem dwa lub więcej plików które można było wczytać do obsługi danego modułu - tak myślę i sprawdzę moją teorię w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...