Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] problem po wymianie czujnika


sumek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy czujnik G28 jest w jakiś sposób powiązany z sondą lambdą ?, w vagu wykryło mi 3 błędy:

1. związany z sondą lambdą

2. czujnik G28 - min obroty wału

3. czujnik N75

niestety fundusze nie pozwalają aby wszystko wymienić od razu postanowiłem wymienić ten G28, po skasowaniu błędów i przejażdżce niestety nadal wyskakuje G28 :(

o co chodzi ? skoro jest nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nowy oryginał? Bo może przez zamiennik jakiś kiepski Ci tak głupieje.

zamiennik, ale się w międzyczasie dowiedziałem, że podobno na nieuruchomionym silniku tak będzie błąd wyskakiwał, bo niby niektóre czujniki działają prawidłowo przy odpalonym silniku, ile w tym prawdy nie wiem aczkolwiek jak odpaliłem silnik, skasowałem błędy to już się nie pojawiał G28, tylko lambda i ten zawór N75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś poradzić to zapomnij o logice tego typu, że wymieniasz element najtańszy a nie ten, który jest faktycznie uszkodzony. Tym sposobem wymienisz bez sensu sprawne elementy a na końcu ten faktycznie uszkodzony i w sumie będzie dużo drożej niż mogło by być.

W Twoim przypadku przypuszczam, że G28 wymieniłeś niepotrzebnie – czujnik zadziałał prawidłowo powodując wygenerowanie błędu będącego następstwem nieprawidłowej pracy silnika.

Po za tym, nic nie napisałeś czy coś się dzieje nie tak z silnikiem czy tylko same błędy wyskakują(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...