Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Centralna Elektryka - jak adoptować VIN ?


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W adresie 09 Centralna Elektryka mam błąd: 01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number. Jak zrobić adaptację aby zniknął ten błąd ? Na stronie producenta oprogramowania znalazłem tylko opis dla modelu 8EC/8ED (kanał 81), a dla mojego modelu 8E2 nie ma opisu adaptacji. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

kurde robiłem to kiedyś u siebie- przejrzyj moje posty na forum to może coś opisywałem.

ogólnie wchodzisz w kanał centralnej elektryki, adaptacja, kanał 081 jest odpowiedzialny za przypisywanie numeru vin.

z tego co kojarzę trzeba tam podać kod (jeżeli masz vcds-a w pełnej wersji to jest pomocnik kodowania który pokazuje potrzebną do wpisania wartość - następnie wciskasz test - czekasz 5sek i zapisz)

Vin powinien być dopisany

jakoś tak to chyba było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz Angola :decayed:

Tym sie nie przejmoj :wink4: jest ta sama procedura .

Kanał 081: Ochrona komponentów

Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) uczenia się, wpisz / save 46992 jako nową wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz Angola :decayed:

Tym sie nie przejmoj :wink4: jest ta sama procedura .

Kanał 081: Ochrona komponentów

Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) uczenia się, wpisz / save 46992 jako nową wartość.

To nie jest Angol. Z kodów i vin wynika, że wyprodukowany w Niemczech i tam zresztą przeze mnie kupiony. A ten kod który podałeś to jest dla modelu 8EC/8ED. Do mojego B6 będzie pasował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz Angola :decayed:

Tym sie nie przejmoj :wink4: jest ta sama procedura .

Kanał 081: Ochrona komponentów

Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) uczenia się, wpisz / save 46992 jako nową wartość.

To nie jest Angol. Z kodów i vin wynika, że wyprodukowany w Niemczech i tam zresztą przeze mnie kupiony. A ten kod który podałeś to jest dla modelu 8EC/8ED. Do mojego B6 będzie pasował ?

No oczywiscie ze masz wyprodukowane auto w Niemczech :good: .

Tak bedzie pasowal ten kod masz przeciez Model B6 :) Jezeli masz dobry kabel to powinno ci podswietlic tą wartosc .

Oznaczenia modelu Audi A4/S4/RS4/Cabriolet (8E/8H) 2001 - 2008 :wink4:

Nie wiem czemu sie uparles na te 8EC/8ED. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wykasowaniu błędu: 01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number błąd natychmiast pojawia się z powrotem i nie można zaadoptować VIN. Mój program to VCDS-Lite. Jak sobie ztym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek chyba dobry bo adaptacja VIN-u w AIRBAGI i Klimatroniku poszła bez problemu. Tylko w elektryce jest problem. Czy moduł DRL ma tu znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze za szybko to robisz :wink: wpisz wartośc TEST odczekaj chwile a pozniej SAVE

WRC przyuczenie vin w B7 jest taka jak w B6? możesz napisać jak to zrobić:notworthy:

Mam taki bład

Adres 15: Airbag Plik etykiet: 8E0-959-655-94.LBL

Nr seryjny SW: 8E0 959 655 G HW: 8E0 959 655 G

Komponent: Airbag 9.41 H10 3230

Kodowanie: 0033622

Kod serwisu: WSC 06325

Znaleziono 1 błąd:

01794 - Komputer sterujący błędny numer podwozia

000 - - - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00110000

Priorytet błędu: 2

Częstość błędu: 2

Wew.licznik błędów: 99

Wskaźnik czasu: 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj ponownie próbowałem przyuczuc VIN ale bez sukcesu. Robię wszystko tak jak należy i jak nacisnę SAVE to po chwili wyskakuje ERROR. W momencie wchodzienia w grupę 81 w pierwszym polu jest zielony napis PIN?

P.S. Błędu nie mogę skasować.

Co to jest Kod serwisu: WSC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozwiazales ten problem?

mam to samo nie moge przyuczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...