Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Szarpanie gałką zmiany biegów


waldi_007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem, że gdy dodam gazu to porusza się gałka zmiany biegów jak puszczam to także się porusza. Czy to oznacza, że poduszka skrzyni do wymiany?

Pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli sie konczy...

jak padnie całkowicie to jak bedziesz odejmował gaz to usłyszysz buczenie :good:

miałem to miesiac temu. Ori poduszka około 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jesteś mi w stanie powiedzieć która to poduszka? Bo podejrzewam, że jest wiecej niż jedna:) i jak ona wygląda to wymienie za wczasu żeby mi skrzynia nie upadła na glebę;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana to 5min roboty wolnym tepem.Delikatnie podnosisz skrzynie za pomoca lewarka.Dalej to juz nie musze pisac.Jak byles od dolu samochodu to wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. Ja wymieniłem poduszkę, stwierdzono, że prawa tylko do wymiany ale nadal czuję takie szarpnięcia. Co to może być ? :thumbdown: Dzięki i sorki za podpięcie, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brackiego w AVF wymienilismy wszystkie poduszki i dalej to samo okazalo sie ze wyrobiony byl wodzik w skrzyni biegow... wiec jezeli skrzynia porusza ci sie do przodu, to najpierw sprawdz wodzik, nim zaczniesz kupowac poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG| wodzik? a cóż to takiego? :) Kolega widzę że mechanik za zamiłowania:P szczerze to pierwsze słyszę o widziku. możesz podpowiedzieć jak to wygląda i czy wymiana trudna?

Dodam jeszcze, że cięzko czasem wchodzi jedyneczka. czy to może mieć coś wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam to u mnie byla ta sytuacja. Rafal-L to brat. Mialem takie same obiawy jak ty. Zaczalem od wymiany poduszki i dalej to samo, pózniej dwumas i sprzęgło i nadal to samo. Co sie okazalo w skrzyni byl problem. Miedzy drążkiem, a skrzynia masz takie dwa łaczniki. Jeden wychodzi z drażka i zakończony jest kólka. Natomias drugi łacznik idzie od kólki do skrzyni i własnie tam znajduje sie wodzik wewnątrz skrzyni. Jak bys sciagnal pokrywe pod silnikiem i poruszał tymi lacznikami zobaczysz ze jest tam straszny looz. Wiadomo te czesci ciagle w skrzyni pracuja i potrafia sie wyrobic. Co do diagnozy to Diesiel zawsze bedzie mial drgania większe niż benzyna a ta częsc nie ma dużego wpływu na awaryjnosc. Co do poduszek to warto sprawdzic. pozdrawiam

tutaj jest ta czesc. http://transjack.pl/index.php/uklad-napedowy/wodzik-skrzyni-biegow-passat-a4-a6-a8-oryginal-vw.html choc sprawdz to jeszcze abys sie nie wykosztował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką pomoc liczyłem;) Jak będę miał czas to napewno zerknę czy to wina wodzika. Pozdrawiam i dziękuję za ogromną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...