Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Stukanie w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich! Posiadam Audi A4 B5 1.8 ADR z 1995 roku. Dzisiaj coś mnie zaniepokoiło. Wymieniłem termostat, zalałem układ chłodzenia płynem i odpaliłem auto. Chodziło około 25-30 minut na biegu jałowym nie przekraczając 90*C i nagle coś zaczęło stukać. Sprawdzałem skąd to stukanie się wydobywa i było bardziej słyszalne od góry silnika niż od dołu, rosło razem z obrotami(zakręciłem tylko do 3000rpm z obawy, że to może panewka). Kilka razy zgasiłem auto i odpalałem ponownie ale stuki występowały nadal. Po około 2 godzinach odpaliłem auto i ku mojemu zdziwieniu stukania nie ma, a silnik chodzi tak jak przedtem czyli cicho i równiutko.Kiedyś jak walnęła mi panewka w lagunie to najbardziej było to słyszalne pod obciążeniem silnika, a tutaj próbowałem lekko ruszać na ręcznym i nie było głośniej ani ciszej.Przy gwałtownym dodaniu gazu na biegu jałowym też nie występują żadne pojedyncze stuki. Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z czymś takim? Czy możliwe jest, że panewka odezwała się tylko na chwilę i ucichła? Po rozmowie z mechanikiem dowiedziałem się, że mógł mi się na chwilę przywiesić zawór ale nie wiem ile w tym prawdy. Nigdy wcześniej nic podobnego mu się nie zdarzyło, żadne przegrzanie silnika, brak oleju czy inne takie przypadki.

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam!

Opublikowano

Hmm, jak narazie nic się nie dzieje to nasłuc**j silnika, może nic mu nie będzie, a jak znowu usłyszysz wtedy się martw. Sprawdź jeszcze VAGiem błędy.

Opublikowano

Jak masz klimatronic to jak wtedy miałeś auto i tak pukało to nie była czasem klima włączona?

Przeważnie jak klima pracuje a wentylator lelktryczny nie chodzi bo padł lub inna sprawa to kompresor bije ile wlezie aż przepuszcza i wtedy tak słychać głośno i wyraźnie jakby w głowicy się zawór urwał i szalał na tłoku.

Opublikowano

Pewnie popychacze, znany od dawna problem w ADR. Najpierw słychać rzadko, z czasem się nasila stukanie, sprawdź ciśnienie pompy oleju, może nie smarować dobrze góry, a za tym idzie to że sobię stuka coś tam... też miałem ten problem i wraz ze wzrostem obrotów właśnie stukanie się nasilało, dopiero przy wysokich obrotach gdy dostawało dobre smarowanie stukanie cichło.[br]Dopisany: 05 Listopad 2011, 23:51_________________________________________________Sprawdź ciśnienie najpierw...[br]Dopisany: 05 Listopad 2011, 23:51_________________________________________________

Jak masz klimatronic to jak wtedy miałeś auto i tak pukało to nie była czasem klima włączona?

Przeważnie jak klima pracuje a wentylator lelktryczny nie chodzi bo padł lub inna sprawa to kompresor bije ile wlezie aż przepuszcza i wtedy tak słychać głośno i wyraźnie jakby w głowicy się zawór urwał i szalał na tłoku.

tu klima nie ma nic do rzeczy raczej[br]Dopisany: 05 Listopad 2011, 23:52_________________________________________________w ogóle jaki masz przebieg w tym aucie ?

Opublikowano
  • Autor

Klimy nie mam. Przebieg auta to 232kkm ale wszystko zawsze zmieniane na czas. Nigdy też nie zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju, a te stuki pojawiły się pierwszy raz. Sprawdzę jutro ciśnienie oleju i wtedy będzie wiadomo czy tutaj leży problem. Możecie podać mi wartości ciśnienia oleju dla ADR?

Opublikowano

Klimy nie mam. Przebieg auta to 232kkm ale wszystko zawsze zmieniane na czas. Nigdy też nie zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju, a te stuki pojawiły się pierwszy raz. Sprawdzę jutro ciśnienie oleju i wtedy będzie wiadomo czy tutaj leży problem. Możecie podać mi wartości ciśnienia oleju dla ADR?

W książce masz wszystko

ci_nienie.jpg

Opublikowano
  • Autor

martinno wielkie dzięki za informacje,już ściągam książkę. Zapomniałem dopisać, że jak silnik stoi nie odpalany przez całą noc to rano po odpaleniu słychać popychacze ale dosłownie przez sekundę więc na chłopski rozum smarowanie góry ma dobre (dźwięk jest identyczny jak ten, który pojawił się wczoraj więc raczej to nie panewki). Dzisiaj zrobiłem już 80 km i nadal nic niepokojącego nie słychać. Zastanawiam się czy nie wymienić oleju i filtra robiąc przy tym płukanie silnika ale nie wiem czy przy takim przebiegu płukanka pomoże czy bardziej zaszkodzi. Co Wy na to? Wiem, że renówka to nie audi ale pamiętam, że przy przebiegu około 115kkm w lagunie zrobiłem płukankę silnika i po 100km odezwały się panewki więc stąd te moje obawy.

Opublikowano

myśle że płukanie to nie zbyt dobry pomysł, jest dość sporo tematów o ADRach i ogólnie o płukaniu.

Jaki masz aktualnie olej ?

Opublikowano
  • Autor

Aktualnie mam mobil-s 10W40. Chyba jednak zdecyduję się na wymianę oleju ale bez płukania silnika. Jaki olej mam wlać? Jaki olej polecacie na taki przebieg? Zastanawiałem się nad mineralnym ale nie wiem czy jest sens, bo auto nie zużywa nadmiernych ilości oleju, nie kopci ani nie ma żadnych wycieków oleju.

Opublikowano

Aktualnie mam mobil-s 10W40. Chyba jednak zdecyduję się na wymianę oleju ale bez płukania silnika. Jaki olej mam wlać? Jaki olej polecacie na taki przebieg? Zastanawiałem się nad mineralnym ale nie wiem czy jest sens, bo auto nie zużywa nadmiernych ilości oleju, nie kopci ani nie ma żadnych wycieków oleju.

Nigdy nie wlewaj do tego silnika oleju mineralnego!

Masz tam hydrauliczne popychacze które powinny pracować na syntetyku,lub półsyntetyku.

Mineralny to tylko się nadaję do piły spalinowej do smarowania łańcucha :hi:

A co ile zmieniasz olej?

Opublikowano

Byle nie Castrola jakiegoś :naughty:

Zalej motula półsyntetyka 10w40 no i filtr też zmień. Mi kiedyś wymiana oleju pomogła zdecydowanie.. ale to tylko jakby odwlekło problem popychadeł.

No a o mineralnym nie myśl nawet jak już zresztą kolega wspomniał

Opublikowano

Byle nie Castrola jakiegoś :naughty:

:polew: dlaczego toć to bardzo dobra firma :sick3: :sick3:

Opublikowano

Byle nie Castrola jakiegoś :naughty:

:polew: dlaczego toć to bardzo dobra firma :sick3: :sick3:

Wiśnia przyjacielu z forum :naughty: ... nie podnoś ciśnienia :decayed:

Opublikowano

Byle nie Castrola jakiegoś :naughty:

:polew: dlaczego toć to bardzo dobra firma :sick3: :sick3:

mi przy golfie wypłukał wszystko musiałem wywalic siano na remont głowicy

Opublikowano

Byle nie Castrola jakiegoś :naughty:

:polew: dlaczego toć to bardzo dobra firma :sick3: :sick3:

Wiśnia przyjacielu z forum :naughty: ... nie podnoś ciśnienia :decayed:

mam złe wspomnienia związane z tym olejem :wallbash: ale pewnie wiesz o co chodzi :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Olej zmieniam regularnie co 10kkm. Z tym mineralnym jak widzę to nie jest dobry pomysł więc odpada. Co do castrola to kiedyś wlałem do mazdy i nic dobrego z tego nie wyszło(pewnie ze względu na duże zużycie silnika). Słyszałem też, że na rynku krąży dosyć duża ilość podróbek castrola ale nie wiem czy to prawda, bo tego oleju użyłem tylko raz i nigdy więcej nie miałem z nim do czynienia.

Opublikowano

Weź wykasuj słowo "castrol" z własnej głowy.

[br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 15:51_________________________________________________I myśle że w Twojej maździe powodem nie był bardzo zużyty silnik, tylko właśnie olej wlany do niego.

Opublikowano
  • Autor

Luka3s zrobię tak jak mówisz. Widzę, że Wszyscy bardzo kochają ten olej ;)

Opublikowano

castrol to zło same kłopoty !!!!!

Opublikowano
  • Autor

Ale powiem Wam, że mój sąsiad ma BMW 530d z 2004 i mechanik powiedział mu, że jak zaleje inny olej niż castrol edge to czekają go kłopoty z turbiną. Teraz tak sobie myślę, że miał po prostu za dużo castrola na warsztacie i stąd taka gadka :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.