Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 ASB] Ubywa płynu w układzie chłodzenia silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Co może być przyczyną ubytków płynu chłodzącego w układzie chłodzenia silnika A4 B7 ASB 2007r. ??

Po przejechaniu około 7 tys. km spadł poziom płynu o około 0,4 litra. Nie ma oznak wydobywania

się płynu przez korek zbiorniczka wyrównawczego. Płyn chłodzący jest czysty (zabarwiony na różowo

bez plam oleju) poziom oleju silnikowego jest cały czas na tym samym poziomie. Korek wlewu oleju

silnikowego jest czysty - nie ma oznak białego nalotu. Pod samochodem też nie widać żadnych plam.

Tak więc gdzie może tkwić problem z "ulatnianiem" się tego płynu :confused4: ??

_________________

Pozdrawiam

Rafał

Opublikowano

uszkodzona uszczelka lub peknieta glowica, pekniety blok, pekniety waz lub krociec zbiornik wyrownawczy ukladu chlodzenia, nieszczelna pompa wodna,

trzeba zrobic probe cisnieniowa na zimno, i obserwowac skad cieknie.

Opublikowano
  • Autor

Na czym polega ta próba ciśnieniowa na zimno. Jak to jest przeprowadzane. ?? :mysli:

Tak jak nazwa wskazuje przeprowadza się ją na zimnym silniku ??

"uszkodzona uszczelka lub pęknięta głowica , pęknięty blok," - czy nie powinno się

się to objawiać drobinkami oleju w płynie chłodzącym blok silnika ??

Opublikowano

Jeżeli wyciek jest do komory spalania i z rury wydechowej wydobywa się para ewentualnie przybywa oleju to uszkodzona jest uszczelka, głowica lub blok silnika.

Nieszczelne węże sprawdzaj opaski widać wtedy ślady płynu.

Powodzenia oby to była opaska. :hi:

Opublikowano

rano po dłuższym postoju odpala Ci normalnie na raz czy musisz pokręcić?

bo jeśli jak pisze kolega powyżej wyciek jest do komory spalania to trudniej mu będzie odpalić i wtedy na bank będzie kopcił = uszczelka pod głowicą, ew. pęknięta głowica.

Jaki masz przebieg?

Pozdro

Opublikowano
  • Autor

Witam

Auto tak samo odpala na ciepłym jak na zimnym silniku - po weekendowym postoju (sobota, niedziela).

Nie zauważyłem żadnego kopcenia podczas odpalania, lub dynamicznego przyśpieszania.

Muszę się wybrać chyba z tym do jakiegoś mechanika. Możecie polecić jakiegoś rozsądnego mechanika

z W-wy lub najbliższych okolic. ??

______________

Pozdrawiam

Rafał

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.