Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] pytanie nowicjusza - lusterka zewnętrzne, alarm


nastradamus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanko, czy w A4 b6 standardowo na wyposażeniu były podgrzewane lusterka zewnętrzne?, czy występowały jako opcja? bo u mnie napewno nie działają :mysli:

no i alarm, poprzedni właścicel auta mówił że jest on zamontowany, jak to sprawdzić bez podłączania vag'a, napewno jest centralny zamek, dioda w na drzwiach od strony kierowcy i kluczyk immo na desce rozdzielczej... może jest dezaktywowany? a jak jest to gzie powinna być syrena?

pozdrowionka i proszę nie karcić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie nie było standardem. Jeśli masz fabryczny alarm to po stronie kierowcy w drzwiach w schowku będziesz miał przyciski dezaktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o lusterka (wklady ) jesli nie masz grzany to wymianka na podgrzewane lub zakup mat grzewczych :) Opis jest na FORUM oczywiscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz fabryczny alarm to po stronie kierowcy w drzwiach w schowku będziesz miał przyciski dezaktywacji.

Czy ten przycisk jest jakoś ukryty, czy w miarę widoczny i wyczuwalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie czy dochodzą ci przewody do wkładów w lusterkach,jeśli tak to jak pisał wrclaguna kupno mat lu nowych wkładów podgrzewanych,co do alarmu to w kieszeni drzwi kierowcy z tyłu masz przyciski deaktywacji alarmu jeśli występuje to masz oryginalny alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy w mojej A4 we wklejkach ( KODY ) jest informacja o podgrzewanych lusterkach, jednak nie grzeją. Postanowiłem wyjąć wkład lustra i okazało się że po obu stronach są wyprowadzone przewody do podgrzewania a wkłady są bez mat grzewczych. Pytanie moje brzmi jak sprawdzić czy podgrzewanie działa bez inwestowania w nowe wkłady. Oczywiście jeżeli działa to będą i wkłady :naughty:. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włacz sobie ogrzewanie tylnej szyby i sprawdź miernikiem czy masz napięcie na przewodach,tylko pamiętaj że ogrzewanie na lusterka załacza się poniżej 5stopni,jak masz dostęp do vaga to w grupie dzrzwi kier lub pas.będziesz miał błąd informujący o uszkodzeniu wkładu lusterka( tu nie jestem 100%)pewny czy ta opcia występuje w B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy w mojej A4 we wklejkach ( KODY ) jest informacja o podgrzewanych lusterkach, jednak nie grzeją. Postanowiłem wyjąć wkład lustra i okazało się że po obu stronach są wyprowadzone przewody do podgrzewania a wkłady są bez mat grzewczych. Pytanie moje brzmi jak sprawdzić czy podgrzewanie działa bez inwestowania w nowe wkłady. Oczywiście jeżeli działa to będą i wkłady :naughty:. Pozdrawiam

W biedniejszych wersjach B6 juz tak jest :) czyli instalacja podciagnięta a brak wkladow podgrzewanych :confused4:

Wystarczy zmienic wklady na grzane i bedzie hulac :) Albo wyrezac i dokupic maty grzewcze ( opisywane na Forum bylo pierdylion razy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj że ogrzewanie na lusterka załacza się poniżej 5stopni

:mysli:

Cos mi tu nie pasuje - albo ja mam zepsuty samochod albo kolega cos malo doczytal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tu nie pasuje - albo ja mam zepsuty samochod albo kolega cos malo doczytal

może źle to napisałem w ori wkładach masz termoregulator który włącza grzanie poniżej 5st. powyżej tej temp.prąd dochodzi ale wkład nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tu nie pasuje - albo ja mam zepsuty samochod albo kolega cos malo doczytal

może źle to napisałem w ori wkładach masz termoregulator który włącza grzanie poniżej 5st. powyżej tej temp.prąd dochodzi ale wkład nie grzeje.

Już było to kilka razy poruszane na forum i chyba właśnie tak jest. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj że ogrzewanie na lusterka załacza się poniżej 5stopni

Ja tam nie wiem ale u mnie lusterka grzeją nawet jak jest cieplej na dworze. Przez kilka dni było po 10, 12 stopni ale auto było mocno zaparowane (rosa) włącznie z lusterkami i jak właczyłem podgrzewanie tylnej szyby to lusterka tez mi sie robiły suche i to dosłownie w oczach a jak dotknąłem wkładu lusterka to było ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj że ogrzewanie na lusterka załacza się poniżej 5stopni

Ja tam nie wiem ale u mnie lusterka grzeją nawet jak jest cieplej na dworze. Przez kilka dni było po 10, 12 stopni ale auto było mocno zaparowane (rosa) włącznie z lusterkami i jak właczyłem podgrzewanie tylnej szyby to lusterka tez mi sie robiły suche i to dosłownie w oczach a jak dotknąłem wkładu lusterka to było ciepłe.

Zgadza się wkłady które nie posiadają termoreg.będą załaczać się za każdym razemjak tylko właczysz ogrzewanie tylnej szyby, aby dowiedzieć się jakie masz wkłady po zdemontowniu wkładu na odwrocie na tym czarnym plastiku masz taki koszyczek-wypustkę z dwoma otworkami-tak przynajmniej jest w ori wkładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez mam bez termoforka :decayed: nawet lepiej - jak lusterko mokre lub zaparowane to nie musze czekac do przymrozkow lub szmatka jechac :naughty:

Dla mnie to nie bajer tylko zbedna rzecz - potrzebne jak q... majtki :tongue4: sorrki za okreslenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się czasami się brak termoreg. się przydaje zwłaszcza w deszczowe lub zamglone dni a temp.jest wyższa niż 5st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...