Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Skaczące obroty przy jeździe ze stałą prędkością


Bezdomny

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam przypchany zewnętrzny filtr oleju.

U Bezdomnego to nie filtr.

Jeśli chodzi o kolegę mcmax - czekamy chwilę i robimy nowy komplet logów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko listonosz dostarczy paczkę - od razu biorę się za testy (potrzebuję 2h).

Cokolwiek to nie będzie u Ciebie - skrzynię i tak trzeba wyjąć. Moim zdaniem to sprzęgło i/lub łańcuch. Test, który przeprowadzę ma wykluczyć czynnik zewnętrzny...

[br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 01:08_________________________________________________Olej jest czysty i nie zawiera żadnych niepożądanych substancji - do sprawdzenia sprzęgło i wałek wejściowy (przy okazji sprawdzic także stan dwumasu oraz łańcucha). Najważniejsze, że najgoszy scenariusz mamy zażegnany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bart! Ale co znaczy, ze najgorszy scenariusz mamy za soba? ;) Teraz to wszyscy obstawiaja sprzeglo, a naprawa tego tutaj to raczej bedzie sie mijac z celem poniewaz krzycza sobie za cos takiego okolo 1200-1400 funciorow plus VAT. :P Toz to prawie polowa wartosci auta... Ehhh no coz, trzeba bedzie cos postanowic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! co prawda mam inna skrzynie ( trip ) ale problem miałem podobny.. przy jeździe ze stałą prędkością 50 km ( tylko ?! ) szarpało nim i obroty skakały.. nic z tym nie robiłem. Ostatnio byłem zmuszony wymienić zewnętrzne przeguby ( obydwa ) i problem znikł ! to tylko tak poglądowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! co prawda mam inna skrzynie ( trip ) ale problem miałem podobny.. przy jeździe ze stałą prędkością 50 km ( tylko ?! ) szarpało nim i obroty skakały.. nic z tym nie robiłem. Ostatnio byłem zmuszony wymienić zewnętrzne przeguby ( obydwa ) i problem znikł ! to tylko tak poglądowo ;)

Nie TRIP tylko Tip czyli skrót od Tiptronic... :wink4:

Dzieki Bart! Ale co znaczy, ze najgorszy scenariusz mamy za soba? ;) Teraz to wszyscy obstawiaja sprzeglo, a naprawa tego tutaj to raczej bedzie sie mijac z celem poniewaz krzycza sobie za cos takiego okolo 1200-1400 funciorow plus VAT. :P Toz to prawie polowa wartosci auta... Ehhh no coz, trzeba bedzie cos postanowic...

Gdyby parametry skrzynki były OK - też zaczałbym od przegubów. Ale nie są... dlatego skrzynka na stół.

W przypadku gdy winę za nieprawidłowe parametry ponosiłby glikol - wydatki są spore. Nowa chłodnica, nowe sprzęgła, nowe filtry, płukanie skrzyni i całego układu hydraulicznego. Na szczęście to Twojej skrzynki nie dotyczy. Ceny na wyspach są po prostu chore - a jakość usług i wiedza "fachowców" jeszcze gorsza niż w PL. Samo sprzęgło nie jest drogie ale pracy przy nim jest sporo - trzeba wywalić skrzynię i wałek, wykonać pomiary i zgodnie z nimi zamontować nowy zestaw. Przy okazji warto zrobić generalny przegląd. No ale ponad 7 000 PLN i do tego jeszcze VAT to totalna przesada. Rezerwuj bilet na prom i przyjeżdżaj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac teraz to powaznie zaczynam sie zastanawiac nad odwiedzeniem PL i zawitaniu u Barta. Tylko napisz mi jeszcze ewentualnie jakie koszta mniej wiecej trzeba poniesc co bym mial czarno na bialym jak to wszystko wyglada. Z jednej strony jestem spokojniejszy skoro piszesz ze ten najgorszy wariant mamy za soba... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...